Skip to main content
Drukuj

zmn_hala_b

 

 

Od 4 lipca Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach otwiera swoją siedzibę w hali sportowej dla uczestników zajęć wakacyjnych – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Dzieci, które nie chcą nudzić się w wakacje spędzają tu czas – od 9.00 – 11.00 dzieci młodsze, a od 11.00 do 13.00 gimnazjaliści. I tak będzie do końca sierpnia. W środę 10 sierpnia odwiedził dzieci niecodzienny gość – Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie ze swoim muzeobusem.

 

 

Muzeobus to samochód prezentacyjny wyposażony w salkę kinową, multimedia, osiem miejsc siedzących – foteli lotniczych. W salce odbywają się interaktywne zajęcia popularyzujące lotnictwo i jego historię. Dla dzieci z gminy Zielonki prowadził je Artur Jachna. Muzeum należą się serdeczne podziękowania za udostępnienie muzeobusu i ciekawe zajęcia zrealizowane nieodpłatnie. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę o lotnictwie oraz upominek w postaci … oczywiście samolociku.
Jednak organizatorzy z CKPiR nie zapomnieli, że w wakacje najfajniejsze są podróże, także te niedługie, ale ciekawe. Odbyły się już wycieczki do obserwatorium astronomicznego, Rancza Maszera koło Wieliczki, wesołego miasteczka w Chorzowie, do kina na „Auta2”, odbył się rejs statkiem po Wiśle; zawsze w czwartki. A jako że wakacje na szczęście jeszcze się nie kończą uczestnicy pojadą do wioski afrykańskiej … w Krakowie, Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek oraz na koniec do podziemi Rynku Głównego w Krakowie. Wycieczki finansuje Centrum Kultury, tylko bilety wstępu opłacają rodzice.
Wśród zaangażowanych w opiekę nad dziećmi, m. in. grających z nimi w gry planszowe opiekunów znaleźli się: Katarzyna Cikała, Justyna Płachta, Marta Frydryk – największym powodzeniem wśród dzieci cieszy się tradycyjna gra w memory. Zajęcia sportowe zapewnia Tomasz Dudek, prezes IV- ligowego klubu Zieleńczanka. Całość koordynuje Magdalena Lech.
IO

zmnhala10.08DSC_0222

zmnhala10.08DSC_0245

Close Menu
Skip to content