Skip to main content
Drukuj

owoce11

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę konkursową zatytułowaną „Okolica moich przyjaciół” organizowaną w Galerii Pałacu Vauxhall Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, której wernisaż odbędzie się w piątek 8 lipca o godz. 18.00. W konkursie udział weźmie artystka z naszej gminy Paulina Dąbrowska-Dorożyńska.

 

 

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Krakowie we współpracy z pałacową galerią, a jego celem jest pokazanie możliwości kreacji artystycznej w różnych technikach plastycznych, a także prezentacja bogactwa i potencjału twórczego oraz sprawności warsztatowej profesjonalnych artystów ziemi krakowskiej. Na laureatów konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas wernisażu, czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Wystawę będzie można oglądać do 26 sierpnia.

 

O swoich inspiracjach organizatorzy piszą: „Małopolska, której częścią jest powiat krakowski, była przez stulecia krainą wiedzy i sztuki. Tu tworzyli i tworzą artyści, uznawani i cenieni nie tylko w naszym kraju, którzy się wzajemnie wspierają i inspirują. Temat wystawy-konkursu ma zachęcić do przywołania obrazu Okolicy Moich Przyjaciół, miejsca nie tylko geograficznego, ale przede wszystkim duchowego; kalejdoskopu ludzkich postaci, zachowań, wrażliwości.”

 

Do konkursu zakwalifikowała się artystka z Pękowic Paulina Dąbrowska-Dorożyńska, absolwentka ASP w Krakowie, która zajmuje się, poza malowaniem obrazów, także projektowaniem grafiki użytkowej, od okładek, ilustracji i witraży po meble i wnętrza. W Krzeszowicach Paulina Dąbrowska-Dorożyńska zaprezentuje piękne prace owoców malowanych akrylem na desce. Trzymamy kciuki!

 

AM

zaproszenie_wernisaz_do_Krzeszow

 

Close Menu
Skip to content