Skip to main content
Drukuj
8 marca o godzinie 18.00 Galeria Sztuki Owczary, mieszcząca się w Folwarku Kultura w Owczarach, zaprasza w swoje gościnne progi na kolejny wernisaż!
„Kroplą światła malowałem ciebie…” to enigmatyczny tytuł wystawy portretów kobiecych wykonanych w technice fotografii przez Piotra Olejarczyka!
Będziemy oczywiście świętować Dzień Kobiet – o Kobietach i nie tylko dla Kobiet!
Wystąpią dla nas: Gawędziarze i Śpiewacy z Gębynic oraz Kapela Jurajska

Kim jest nasz artysta?
Piotr Olejarczyk: „Urodziłem się w Krakowie i do początku lat dziewięćdziesiątych w nim żyłem. Chociaż już ćwierć wieku tam nie mieszkam, nadal czuję emocjonalną więź z „moim” miastem. Bywam tam prawie codziennie, obserwuję zmiany. Czasami szwendam się po różnych miejscach, lubię je fotografować.
A moja przygoda z fotografią? Zaczęła się, gdy miałem jakieś 14 lat (to kawał czasu wstecz). Tą pasją – choć wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem – zaraził mnie mój bliski kolega z podstawówki. To były czasy fotografii analogowej, czarno białej. Cieszyło mnie robienie zdjęć, a potem wywoływanie negatywów i naświetlanie odbitek. Przednia zabawa… i te godziny (najczęściej nocne) spędzane w zaimprowizowanej ciemni w kuchni. Przez moje ręce przewinęło się mnóstwo aparatów. Wszystkie starocie mam do dzisiaj, wszystkie „na chodzie” stanowią swoiste domowe muzeum.
Dzisiaj fotografuję sprzętem cyfrowym, a robienie i obróbka zdjęć dostarcza mi wiele radości i satysfakcji. Ciągle się uczę, podglądając pracę najlepszych fotografów i eksperymentując ze światłem.
Fotografuję krajobrazy pozamiejskie i miejskie, czasem imprezy sportowe, eksperymentuję z fotografią laboratoryjną, ale najbardziej lubię fotografować ludzi. Wydobywać z nich piękno dozując niewiele światła i pozostawiając resztę wyobraźni widza.
Wykonuję portrety w studio i w plenerze, damskie i męskie, a także rodzinne. Interesuje mnie także fotografia biznesowa”.

Link do strony z twórczością Aurora: https://www.facebook.com/fotografia.piotrolejarczyk
Wstęp wolny

Przyjdź i przyprowadź Przyjaciół!

Close Menu
Skip to content