Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

P1100415

Zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w gminie Zielonki, które zorganizowało Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Można w nich było bezpłatnie uczestniczyć od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00. Dziennie przychodziło na zajęcia około 70 dzieci.

Gdy jedni mieli ochotę pograć w piłkę drudzy mieli czas na rekreację przed halą lub w środku w formie gier i zabaw. Liczna grupa dzieci rysowała i malowała na zajęcia plastycznych. W trakcie zajęć świetlicowych realizowaliśmy program ” Ratujemy Pszczoły”, a nasza prezentacja zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Jak realizujecie zasady przyjaciół pszczół” w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół w akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
Dużym powodzeniem cieszyła się piłka nożna u chłopców. Od godz. 9.00 grała podstawówka a od 11.00 gimnazjum. Do tych ostatnich czasami dołączali starsi chłopcy, absolwenci szkoły w Zielonkach, z sentymentu wracający do hali sportowej.
Na wycieczki jednodniowe było bardzo dużo chętnych. Bywało, że rodzice zapisywali dzieci z góry na trzy, cztery wycieczki bo nie dowierzali, bo można było zwiedzić fajne miejsca za małe pieniądze. Centrum Kultury w Zielonkach pokryło w całości koszty instruktorów do zajęć świetlicowych i sportowych oraz sfinansowało transport na wszystkie wycieczki w okresie wakacji. Rodzice płacili tylko za bilety wstępu.
Na koniec jak co roku odbyło się wielkie pożegnanie, rozdaliśmy dyplomy i nagrody za aktywne uczestnictwo w wakacjach w CKPiR i świętowaliśmy przy grillu i smakołykach. Dyplomy uczestnika otrzymali Zuzia Charzewska, Natalka Charzewska, Fabian Radomski, Mikołaj Gazel, Karolina Gil, Gabrysia Ceglińska, Sylwia Seweryn, Agnieszka Sitek, Wojtek Sitek, Hubert Pietrzyk, Wiktoria Wal, Adam Grochal, Adrian Gil, Szymon Siwek.
Gratulujemy wszystkim.

P1100406
P1100407

 

 

P1100415

Skip to content