Skip to main content
Drukuj

chlopieczpiratem

 

Czy można w innowacyjnej i atrakcyjnej formie poruszyć temat zanieczyszczenia powietrza? Oczywiście! Takie warsztaty łączące działania proekologiczne i artystyczne zorganizowała Fundacja Żyrafa Życie Radość Fantazja. W ramach projektu „Zielono w Zielonkach” odbyło się sześć spotkań, w których wzięły udział 84 osoby.

Podczas spotkania uczestnicy poznali fakty dotyczące jakości powietrza i dowiedzieli się jakie są konsekwencje zdrowotne podczas wdychania zanieczyszczonego powietrza. W warsztatach uczestniczyły zarówno dzieci, które dopiero uczą się postaw proekologicznych, ale także osoby dorosłe, które mogły otrzymać rzetelne informacje na temat poprawy jakości powietrza i możliwości wymiany starych pieców na ekologiczne. W części artystycznej tworzono las w słoiku. Poruszano zagadnienia związane z pielęgnacją roślin oraz przybliżono zasady tworzenia przyjaznej atmosfery dla rodzinnego mikroklimatu. W trakcie zajęć wykorzystano także materiały naturalne tj. kamienie, gałązki, muszle, szyszki tworząc wyjątkową ozdobę do każdego wnętrza.  Drugim tematem zajęć artystycznych było przybliżenie idei filozofii „zero waste” oraz sposobów wykorzystania ponownego przedmiotów. Z papierowych tub, skrawków materiałów, papieru powstały wróżki, piraci i czarnoksiężnicy.
Warsztaty są inspiracją do tego jak wykorzystać w nietypowy sposób rzeczy, które są nam niepotrzebne i wylądowałyby na śmietniku. Staramy się dać tym zbędnym przedmiotom drugie życie. Czasem jest ono ciekawsze od tego pierwszego – mówi Marta Lasoń, która od lat prowadzi zajęcia w pracowni Eco Art.
Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu z otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Krakowskiego w roku 2020 w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.
KB

wykladyoekologi2

wykladyoekologii

warszatyzlasuwsloiku

laswsloiku8

 

 

Skip to content