Skip to main content
Drukuj

muzyka

 

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza mamy z dziećmi w wieku od 0-3 lat na zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci. Zajęcia będą się odbywać w czwartki w godzinach 10:45 do 11:45, w budynku przy ulicy Galicyjskiej 17A (CIS). Prosimy o zapisy drogą mailową, podając imię, nazwisko i telefon do kontaktu. Na pierwsze zajęcia prosimy przynieść wypełnione zgłoszenie dostępne tutaj.

Gordonki – zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat) to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki  wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz  harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą  wyobraźnię.
Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia „gordonowskie” stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania.  Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają  wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną –  umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.
Na warsztatach pracujemy głosem. Jest to pierwszy i najbliższy człowiekowi  instrument. Ważną rolę odgrywa także ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia i rozumienia rytmu, poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń. Ponadto zajęcia są dla maluchów okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.
Zajęcia prowadzi Monika Madej – członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowana dwukrotnie do nagrody Słoneczniki w konkursie na  najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w kategorii Muzyka (wraz z Ewą  Wicher i Aleksandrem Tomczykiem w 2013 r. oraz indywidualnie w 2017 r.). Współzałożycielka Centrum Inicjatyw Twórczych „Dumbadi”, w ramach którego prowadzi od 6 lat zajęcia umuzykalniające oraz koncerty dla dzieci. Z wykształcenia ekonomistka i specjalistka ds. praw człowieka i demokratyzacji, z chęci realizowania pasji uczy języka angielskiego i prowadzi zajęcia umuzykalniające i rozwojowe dla niemowląt i dzieci. Absolwentka kursu  gordonowskiego „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6” i uczestniczka corocznych seminariów gordonowskich. Mama Kacpra, Alinki i Emilki. Uwielbia pływać w ciepłym  morzu latem i szaleć na nartach zimą. Kocha spotkania z przyjaciółmi, podróże, nieskrępowane zabawy z dziećmi, owoce morza i dobrą kawę. Pasjonuje się  literaturą dla dzieci, może kiedyś napisze własną książkę 🙂

Close Menu
Skip to content