Skip to main content
Drukuj

page

 

21 marca w Mogilanach miały miejsce eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentanci z gminy Zielonki wypadli następująco: w turnieju recytatorskim w kat. klas I-III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Malina Opalska, w kat. klas IV-VI SP III miejsce zdobyła Katarzyna Gajda, a Marta Latinek – wyróżnienie. W kat. dorosłych zwyciężył Władysław Kućmierczyk. Z pełnymi wynikami można zapoznać się tutaj: link. Pan Władysław będzie również reprezentował gminę i powiat podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ulicy Wietora w Krakowie 1 i 2 kwietnia 2019 roku. Zachęcamy do kibicowania: link.

Jury konkursu w Mogilanach w składzie: przewodniczący Wojciech Raszewski  oraz członkowie: Grażyna Skotnicka, Agata Kuliś i Agata Kubrak wysłuchało 68 uczestników w kategorii Turnieju Recytatorskiego, 11 – Turnieju Poezji Śpiewanej, 2 – Turnieju Teatrów Jednego Aktora oraz 3 – Turnieju Wywiedzione ze słowa. 
Na etapie rejonowym, w którym kibicujemy panu W. Kućmierczykowi wyłonieni zostaną uczestnicy etapu wojewódzkiego, po nim już tylko ogólnopolski finał.  Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Red.

Close Menu
Skip to content