Skip to main content
Aktualności

Wyniki Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych

Print Friendly, PDF & Email

Tegoroczny Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych odbył się 12-13 czerwca w Więcławicach, udział wzięły 33 orkiestry. W szranki stanęły też trzy orkiestry działające na terenie gminy Zielonki. Największe gratulacje należą się Parafialnej Orkiestrze Dętej z Korzkwi pod batutą Michała Kwiatkowskiego za drugie miejsce w kategorii orkiestr średnich wraz z orkiestrą z Gdowa i orkiestrą z Sieprawia. Ale i orkiestry: działająca przy CKPiR w Zielonkach Parafialno – Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, jak i orkiestra Wola z Woli Zachariaszowskiej spisały się nieźle, obie w swoich kategoriach otrzymały wyróżnienia – orkiestra z Zielonek w kategorii średnich, orkiestra z Woli w kategorii dużych formacji. Gratulujemy serdecznie.

 

Organizatorem Festiwalu było Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, Gmina Michałowice oraz Oddział Małopolski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. W jury zasiadali: prof. Stanisław Śmietana – przewodniczący (profesor Uniwersytetu Śląskiego oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju), Francesco Tolli – dyrygent oraz ppłk dr Paweł Lewandowski – Inspektor Orkiestr Wojskowych.
Konkurs rozegrano w trzech kategoriach: orkiestry małe (do 20 muzyków), skład średni do 30 muzyków i skład duży (od 31 muzyków).

Skip to content