Skip to main content
Drukuj
DSCN2608MZapraszamy do udziału w VI już „Rajdzie Rowerowym po gminie Zielonki”, w którym co roku bierze udział tysiąc osób. W tym roku wystartujemy z Zielonek, z terenu Klubu Sportowego „Zieleńczanka”. Ubiegłoroczny V rajd został uznany przez Zarząd Województwa Małopolskiego za jedno z najbardziej inspirujących, kreatywnych, prospołecznych wydarzeń budujących markę Małopolski. Weźcie udział w rajdzie po gminie Zielonki i bawcie się razem z nami na sportowo, rowerowo i rodzinnie!
Będzie można wybrać jedną z dwóch tras – 30-kilometrową dla wprawnych rowerzystów (bo jurajski teren pełen jest pagórków) lub 13,5-kilometrową trasę krótszą, świetną dla rodzin z dziećmi. Hasłem tegorocznej imprezy będzie „Pokolenie Wolności – 1989”, bo świętować będziemy 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r., czyli „dnia, w którym skończył się w Polsce komunizm”. Stąd uczestnicy rajdu, którzy urodzili się w czerwcu 1989 r. będą zwolnieni z opłaty startowej. Podczas  ubiegłorocznego rajdu obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Zjednoczeni w Niepodległej”, bowiem teren dzisiejszej gminy Zielonki był podzielony granicą zaborów – austriackiego i rosyjskiego – dokładnie na pół. Na uczestników czekało wiele atrakcji – m.in. kontrola paszportowa na granicy. Również w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników niespodzianki… Chcecie się przekonać jakie – wskoczcie z nami na rower w tym roku i wy!
Program rajdu:
Start i meta – boisko sportowe LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach
8.30 – 10.30 – wydawanie pakietów startowych uczestnikom rajdu,
11.00 – start dla jadących trasą dłuższą (30 km),
11.15 – start dla jadących trasą krótszą, rodzinną (13,5 km),
około 13.15 – losowanie nagród wśród uczestników rajdu,
17.00 – 19.00 – piknik pod hasłem „Jak to było w PRL-u” (wystawy, konkursy, warsztaty, występy artystyczne i sportowe),
19.00 – koncert zespołu Ostatni w Raju,
19.30 – koncert zespołu LADY PANK.
W trakcie rajdu i po nim czynne będą stoiska gastronomiczne i nie tylko.
 
Opłata startowa wynosi 10 zł od każdego uczestnika, dzieci do lat 5 bezpłatnie. Zapewniamy: pakiet startowy, ciepły posiłek i napój, ubezpieczenie. 
Zgłoszenia przyjmujemy do 4 czerwca 2019 r. 
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu rajdu możliwość zapisu tylko w przypadku wolnych miejsc, opłata startowa 30 zł.
 
Organizator: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach
Patronat: Gmina Zielonki
Skip to content