Skip to main content
Drukuj

Seniorzy z gminy Zielonki wzięli udział w spektaklu pt. „Wesele” w reżyserii Artura Dziurmana. 26 września seniorzy spotkali się pod budynkiem Urzędu Gminy w Zielonkach, skąd wspólnie z pracownikami CKPiR wybrali się do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA.

Sam spektakl nawiązywał do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz był parodią „pewnego telewizyjnego programu rozrywkowego o matrymonialnych perypetiach”. W rolę aktorów wcieliły się osoby z niepełnosprawnościami, jak i również osoby pełnosprawne. Wspólnie stworzyli niezwykłą sztukę, która była pełna doskonałego humoru.

– Spektakl bardzo przypadł naszym seniorom do gustu – mówi Katarzyna Żak, wicedyrektor CKPiR w Zielonkach. – To bardzo cieszy, że są (seniorzy red.) otwarci na różne formy obcowania ze sztuką. Niedługo planujemy wycieczkę całodniową. Będzie się działo – kontynuowała Katarzyna Żak.

To już kolejny rok, w którym CKPiR w Zielonkach troszczy się o naszych seniorów, wspierając ich w licznych aktywnościach. Wyjście na spektakl miało miejsce z inicjatywy pani radnej gminy Zielonki Zofii Kot.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
Skip to content