Skip to main content
Drukuj

 

25 czerwca na stadionie KS Bibiczanka w Bibicach spotkało się 897 sympatyków turystyki rowerowej, by wziąć udział w organizowanym przez Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach III rajdzie po szlakach rowerowych gminy Zielonki. W imprezie wzięli udział cykliści z naszej gminy, gmin sąsiednich, Krakowa, Małopolski, a nawet goście z  zagranicy. Mali i duzi przebyli naszą gminę z południa na północ. Zobaczyli m.in. wąwozy Kamieniec i Korzkiewki, minęli fort w Zielonkach, a także przejechali obok zamku i kościoła w Korzkwi.

Zaprawieni w bojach mieli w tym roku do przebycia dystans 26 km. Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali krótszą, 9 – kilometrową trasę. Na zawodników czekały piękne pejzaże, wspaniałe zabytki, ale i spore podjazdy do pokonania. Start i meta rajdu ulokowane były  tym razem nie w samych Zielonkach, a na boisku KS Bibiczanka przy ul Lipowej w Bibicach. Wielu uczestników rajdu zdecydowało się na udział w ostatniej chwili. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, a w nim:  mapę gminy Zielonki
mapkę z trasami i programem imprezy oraz kalendarzem imprez i wydarzeń na najbliższy okres, chustę typu bufka, ulotki od sponsorów, odblaski na rękę i na plecaki, wodę, bloczek żywieniowy, numer startowy oraz ulotkę informacyjną od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach
Sygnał do startu zawodników dał zastępca wójta Arnold Kuźniarski. Uczestnicy trasy dłuższej pomknęli szlakiem zielonym w Bibicach, niebieskim i czarnym w Woli Zachariaszowskiej, a następnie – czerwonym poprzez Owczary i Niebyłą. Tam trasa rajdu przecięła drogę wojewódzką 794. Kolejne etapy rajdu to Grębynice, Korzkiew, gdzie zawodnicy przejechali malowniczą trasą obok kościoła i zamku, i już w drodze do mety, odwiedzili  Garliczkę, Garlicę Duchowną, Wolę Zachariaszowską, mijając także Fort w Zielonkach.  
Rodziny z dziećmi pojechały krótszą, mniej wymagającą trasą, czyli  ul. Lipową, Leszczynową i  Graniczną w Bibicach a następnie przez Wolę Zachariaszowską ulicą Słoneczną, Drogą Królewską z powrotem do Bibic, ulicami Dworską i Lipową wróciły na metę.
O tym, że gminę Zielonki warto zwiedzać na rowerze przekonywali uczestnicy rajdu. Malownicze trasy, choć pokonywane z pewnością nie bez wysiłku,  podobały się bardzo. Usatysfakcjonowani byli zarówno stali bywalcy rajdu, jak np. Jan Kaczmarczyk z Bosutowa, czy Andrzej Brak z synem Tomkiem z Żerkowic, którzy już od trzech lat biorą udział w rowerowej imprezie po zieloneckich szlakach, ale i nowicjusze  jak państwo Urzędowscy z Bibic z córeczkami, którzy w tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w rajdzie i chwalili przygotowane trasy. – Jesteśmy  po raz pierwszy. Trasa w jedną stronę prowadziła pod górę, w drugą stronę na dół, dzięki czemu dzieci mogły sprostać wyzwaniu – mówili.
– Dobrze dobrana trasa, początek dość trudny z podjazdem, ale długość w sam raz dla rodzin z dziećmi, jesteśmy zadowoleni – podsumowali państwo Stobieccy, którzy na rajd przybyli z córką Zosią  i  malutkim synkiem.
Rajd miał charakter rekreacyjny, nie było honorowania zwycięzców, na mecie czekały pamiątkowe medale, które wręczyli harcerze z Zielonego Szczepu im Tadeusza Kościuszki, a   wśród wszystkich uczestników rajdu rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatora.
Po trudach rajdu uczestnicy odpoczywali na płycie boiska Bibiczanki. Można było pokrzepić się gorącym posiłkiem i skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Obejrzano pokazy gimnastyczne zawodniczek TS Wisły Kraków oraz zawodników AZS AWF. Piotr Surga, drużynowy mistrz Polski w trialu rowerowym zademonstrował swoje akrobatyczne umiejętności zachwycając ewolucjami na rowerze. Na scenie pojawiły się  uczestniczki zajęć Zumba Kids pod opieką Moniki Bińczyckiej, nie zabrakło również występów znakomitych drużyn Cheerleaders, podopiecznych Katarzyny Gazdy. W nowej choreografii zaprezentowały się dwie najstarsze grupy: Liderki oraz Liderki Stars. Warto wspomnieć, że Złote Liderki wytańczyły pierwsze miejsce podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Karczewie oraz w Gdyni. Wśród wszystkich uczestników rajdu rozlosowano nagrody: sprzęt sportowy m.in.: plecaki, torby, piłki, lampki rowerów, skakanki, gry sportowe, sprzęt do ćwiczeń, rolki, hulajnogę, rakiety do tenisa, liczniki do rowerów i chodzenia) od hurtowni sportowej i fitness Axer Sport, Axer Bike w Krakowie, kurs nauki języka angielskiego dla 1 osoby od Shamrock Language School w Zielonkach, torby ze słodyczami od firmy Wawel, zaproszenie na koncert muzyczny od Filharmonii Futura, plecaki z niespodziankami od gminy Zielonki, bezpłatne masaże od  Gabinetu Medycyny Komplementarnej 3 Miary w Węgrzcach. 
Nagroda główna od organizatora rajdu – Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, czyli rower powędrowała do Krzysztofa Wierzbickiego z Michałowic. Sponsorem imprezy była również firma Orange Retail S.A. z Modlnicy, Euro Delikateski z Zielonek, które  ufundowały wodę,  jabłka i słodycze dla rowerzystów, a sklep rowerowy Elmar zapewnił bezpłatny serwis rowerowy dla uczestników rajdu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim jednostkom OSP w gminie Zielonki, policjantom z Krakowa, Powiatu Krakowskiego i z Zielonek oraz pracownikom Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zielonkach Sp.zo.o. za zabezpieczenie imprezy oraz bezinteresowną pomoc.

KŁK

Więcej zdjęć w albumie 1 i w albumie 2

1
2
7
10
16
5
12
23
15
17
Close Menu
Skip to content