Skip to main content
Drukuj

dyplomOd pięciu lat Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach organizuje Rajd Rowerowy w gminie Zielonki. Ta inicjatywa została doceniona przez Województwo Małopolskie – Gmina Zielonki otrzymała wyróżnienie „za inspirujące, kreatywne, prospołeczne, oparte na marketingu wartości działania, budujące markę miejsca”. Wyróżnienie, z rąk marszałka Jacka Krupy, odebrał dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta podczas Kongresu Marki Małopolska odbywającego się 10-11 października w Krynicy-Zdroju. W konkursie BEZ (PRZE)TARGU wyłoniono najlepsze i niestandardowe praktyki budujące markę miejsca w oparciu o wartości, które dla Małopolski są niezwykle istotne.

Konkurs BEZ(PRZE)TARGU został zorganizowany w dwóch kategoriach: jednostek samorządu terytorialnego (JST) i podmiotów Systemu Koordynacji Marki Małopolska (SKMM). W pierwszej kategorii zgłoszono 15 projektów, a w drugiej aż 32 projekty.  Przyznano 2 nagrody i 5 wyróżnienia.
Gminę Zielonki wyróżniono za V Rajd Rowerowy w Gminie Zielonki. W tegorocznym rajdzie rowerowym wzięło udział – jak co roku – przeszło tysiąc rowerzystów, a hasłem rajdu było #zjednoczeniwniepodleglej. Trasa prowadziła m.in. po miejscach związanych z historią Polski, a tematyka rajdu nawiązywała do zjednoczenia w wolnej Polsce miejscowości gminy Zielonki, podzielonych wcześniej granicą zaborów. Rowerzyści m.in. podbijali paszporty na dawnej granicy zaborów, wkopano kapsułę pamięci dla przyszłych pokoleń z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zainaugurowano też wytyczoną szlakiem kordonów granicznych Ścieżkę historyczno-edukacyjną. Atrakcją były pokazy sportowe, występ kabaretu oraz koncert zespołu IRA. Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy i pozytywnych emocji na VI Rajd Rowerowy, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku.
Z kim konkurowaliśmy? Laureatem w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego został Rabka Festival – Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej, który promuje czytanie, a także w niestandardowy sposób pokazuje, że książka ma ogromny potencjał, łączy pokolenia i rozbudza wyobraźnię. Wyróżnienia, w kategorii JST przyznano, oprócz gminy Zielonki: Gminie Stary Sącz za dwa działania: Enklawa przyrodnicza – Bobrowisko STARY SĄCZ oraz Interaktywne mapy tras rowerowych w Gminie Stary Sącz. Zwycięski projekt w kategorii SKMM to z kolei „Biblioteka wychodzi na pole” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Pracownicy biblioteki wiedzieli, że w letnie upały czytelników można znaleźć w okolicy zacienionych Plant Krakowskich, Parku Jordana czy na miejskiej plaży, stąd – po zapakowaniu książek na specjalnie skonstruowany rower – ruszyli w miasto i był to strzał w dziesiątkę. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Opera Krakowska w Krakowie za projekt „Z muzyką od poczęcia – cykl warsztatów dla kobiet w ciąży” oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie za kampanię informacyjno-edukacyjna dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2017 roku oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za działanie Teatralna pasieka.
Nagroda dla laureatów to wspólna z Małopolską kampania promocyjna.
KB, MKF, źródło: Inf. Biura Prasowego UMWM, artykuł, fot. malopolska.pl

nagroda1

nagroda2

nagroda3

nagroda5

nagroda7nagroda12

nagroda8

nagroda9

 

Skip to content