Skip to main content
Drukuj


plakat_rajd_rowerowy_2012maly


Cyklistów i piechurów zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie pieszym i rowerowym po gminie Zielonki w sobotę 12 maja 2012 r. Początek imprezy o godz. 10.00 pod halą sportową w Zielonkach. Podczas zlotu zostaną rozegrane konkurencje strzeleckie, wyłonimy również najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Ok. 11.00 wystartujemy spod hali z metą w Korzkwi, gdzie od przedpołudnia będzie trwał piknik średniowieczny a ok. 14.00 rozpocznie się widowisko plenerowe „Bitwa pod Korzkwią”. Kartę zgłoszenia należy wypełnić i do 10 maja wysłać mailem ckpir.zielonki@wp.pl lub faxem 12 665 10 47. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości. Stowarzyszenie Korzkiew oczekuje na uczestników rajdu pieszego i rowerowego po gminie Zielonki jak i na wszystkich innych gości na polanie pod zamkiem, kliknij: Bitwa pod Korzkwią.Ciekawych historycznych szczegółów wydarzenia sprzed 425 lat zapraszamy do lektury strony internetowej Stowarzyszenia: tutaj. Stowarzyszenie_Korzkiew


Program:

Uczestnicy startują według własnego uznania, np. spod własnego domu tak aby w porę dotrzeć na godz. 10.00 na ZLOT GWIEŹDZISTY pod halą sportową w Zielonkach przy ul. ks. Jana Michalika 2A w Zielonkach. Wśród pieszych i rowerzystów zostaną rozegrane konkurencje:

– strzelanie z broni pneumatycznej do tarczy,

– wyłonienie  najstarszego uczestnika rajdu (weryfikacja na podstawie dowodu tożsamości),

– wyłonienie najmłodszego uczestnika rajdu jadącego samodzielnie (weryfikacja na podstawie legitymacji szkolnej),

– wyłonienie najmłodszego uczestnika rajdu jadącego niesamodzielnie (pełnoletni rodzic, opiekun  lub pełnoletnie rodzeństwo).

Po zakończeniu konkurencji i grillowego poczęstunku wzmocnieni uczestnicy ok. 11.00 wyjdą lub wyjadą do Korzkwi. Tamże pod zamkiem już od przedpołudnia będzie trwał średniowieczny piknik, a ok. godz. 14.00 rozpocznie się widowisko plenerowe „Bitwa pod Korzkwią”.

 

Prosimy pamiętać o następujących zasadach regulaminowych:

 

Podczas rajdu należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, nie ścigać się i zachować ostrożność. Należy zapewnić sobie sprawny rower, kamizelkę odblaskową, kask, wodę do picia.

Na pieszej i rowerowej trasie będzie można zdobyć pieczątkę rajdu w oznaczonym punkcie.

Należy dobrać tempo jazdy do swoich umiejętności.

Na wszelki wypadek prosimy zabrać kurtki przeciwdeszczowe lub peleryny.

Uczestnik zobowiązany jest do podpisania w karcie zgłoszenia klauzuli, że nie ma żadnych  przeciwwskazań zdrowotnych, aby mógł uczestniczyć w rajdzie.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wywołane przez uczestników rajdu wyrządzone osobom trzecim lub innym uczestnikom rajdu.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez uczestników rajdu wywołane przez osoby trzecie lub będące skutkiem okoliczności niezależnych od organizatora.

Sprawy nie ujęte w regulaminie należą do organizatorów  

 

Kliknij: Trasy

 
 

/span

Close Menu
Skip to content