Skip to main content
Drukuj

ABBA, Queen, Bajm, Anna Jantar czy Wodecki, to tylko część artystów, których hity wybrzmiały 28 października w hali sportowej Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Wszystko za sprawą chóru Psallite Deo z Bibic, który wystąpił z okazji 10-lecia działalności artystycznej.

Koncert rozpoczął się od Bacha, a dokładniej od utworu Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”, w którym to, jak i w wielu kolejnych utworach, chór wspierali utalentowani wokaliści młodego pokolenia – Karolina Leszko oraz Daniel Cebula-Orynicz. Bez wątpienia była to też zapowiedź tego, co przygotowali dla nas muzycy. — Dzisiejszy koncert ma typowo rozrywkowy charakter, jednak korzenie naszego zespołu, to muzyka sakralna — przypominała ze sceny sopranistka Elżbieta Okarma, która prowadziła występ. — Chór powstał przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach — wtórował jej współprowadzący wydarzenie tenor Paweł Bogacz. — Jest dla mnie wielkim zaszczytem stać u boku jednej z osób, która jest założycielką tego chóru i pierwszą sopranistką w tym zespole — dodawał.

Podczas występu nie zabrakło także słów uznania dla pozostałych współzałożycielek chóru, którymi są Katarzyna Krawczyk oraz jej siostry Aleksandra i Anna Nosalskie. Podziękowano także wszystkim członkom zespołu, a także dyrygent związanej z chórem od 8 lat – Marcie Przybyle. Na wszystkie podziękowania zgromadzona widownia reagowała gromkimi brawami. — Drodzy państwo, to dodaje nam skrzydeł — odpowiedział na aplauz Paweł Bogacz. — Dziękujemy bardzo serdecznie, zwłaszcza że jak państwo widzicie, przez lata rozrośliśmy się do dużej, można powiedzieć wielopokoleniowej rodziny. Rodziny, która tak naprawdę jest grupą zżytych ze sobą przyjaciół, których łączy jedna pasja. Oczywiście, że jest nią śpiew — dodawał.

Pasję tę z całą pewnością poczuli zgromadzeni goście, słuchając wspaniałej aranżacji „Co mi Panie dasz”, popisowych kolaży utworów zespołów ABBA i Queen, czy utworu promującego tegoroczne wydanie Męskiego Grania wykonywanego oryginalnie przez Mrozu, Igo i Vito Bambino, czyli piosenki „Supermoce”. To właśnie m.in. ten utwór chór zaśpiewał dwukrotnie. Pierwszy raz w trakcie koncertu, a następnie na bis, gdy zgromadzona publiczność wciąż domagała się muzyki. Hala CKPiR zapełniła się do tego stopnia, że zgromadzeni goście wypełnili nie tylko specjalnie przygotowane na płycie krzesła, lecz także trybuny. Donośne „Jeszcze jeden” było więc zapewne słyszalne nie tylko bezpośrednio przy hali sportowej, ale najprawdopodobniej w całej okolicy.

Występ zakończył się po niemal dwóch godzinach. Wtedy też popłynęły podziękowania od zgromadzonych gości. — Dziesięć lat, każdy wasz koncert to święto. Za wasz śpiew, za inspiracje, za wzruszenia, za to, że jesteście tak wspaniałymi ludźmi, my Bibiczanie jesteśmy wam wdzięczni i pięknie się kłaniając, dziękujemy — mówił sołtys Bibic i radny gminy Zielonki Tadeusz Łysek. Wręczył on też założycielom chóru i całemu zespołowi medal wybity z okazji 850-lecia Bibic. Swoje gratulacje przekazali także wójt gminy Zielonki Bogusław Król, który obiecał dalsze wspieranie zespołu, przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, a także proboszcz parafii w Bibicach ks. Jan Przybocki, zastępca dyrektora  CKPiR w Zielonkach Katarzyna Żak oraz wiceprzewodniczący i naczelnik OSP Bibice Marek Małek.

TN

Poniżej publikujemy zdjęcia z koncertu chóru Psallite Deo.

Close Menu
Skip to content