Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

19 marca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach miało miejsce coroczne spotkanie wielkanocne, które skierowane było do osób starszych, samotnych oraz tych, które korzystają ze wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W wydarzeniu uczestniczyli także aktywni członkowie gminnego środowiska seniorów. Na uczestników czekał pyszny żurek, jajka z chrzanem i świąteczne ciasta.

W wydarzeniu organizowanym przez  GOPS  we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach, wzięło udział ok. 80 osób z terenu gminy Zielonki. Byli wśród nich m.in. członkowie Klubu Seniora z Węgrzc i Zielonek, zespołu Bibiczanie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej.

Pokarmy poświęcił i modlitwę poprowadził proboszcz zieloneckiej parafii ks. Tadeusz Kozak. W spotkaniu z seniorami uczestniczyli także przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, radne gminy Zielonki Lucyna Zielińska i Zofia Kot oraz sołtys Zielonek Władysław Orzechowski. Ze strony organizatorów obecna była dyrektor GOPS Magdalena Rajska,  wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Katarzyna Żak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński.

— Przyjmijcie Państwo w imieniu wójta gminy Zielonki, jak i rady gminy Zielonki najserdeczniejsze życzenia. Niech te święta Wielkiej Nocy będą okazją do rodzinnego spotkania, ale przede wszystkim spokoju, takiego ciepła rodzinnego i wszystkiego, wszystkiego co najlepsze – życzył przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko.

Zaproszonym gościom czas umilił występ zespołu Bel Canto pod dyrekcją Wojciecha Karwata oraz Jurajskiej Kapeli Folklorystycznej Gminy Zielonki pod kierownictwem Jana Regulskiego.

KB

Zdjęcia z wielkanocnego spotkania w Centrum Integracji Społecznej.

Skip to content