Skip to main content
Drukuj

 

13.05zawodymodelizwyciezca

13 maja w hali sportowej Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zorganizowano już po raz dziewiąty Międzygminne Zawody Modeli Halowych o Puchar Wójta Gminy Zielonki. W trzech konkurencjach zwyciężył modelarz z Woli Zachariaszowskiej Ignacy Dobija. Cieszył się tym bardziej, że jeszcze w zeszłym roku zajął najwyżej drugie miejsce. Relacja z zawodów w rozwinięciu wiadomości.

 

 

 

 

 

Rywalizowano w trzech podstawowych konkurencjach – modeli balsowych, modeli kartonowych i strzałek z papieru. W konkurencji modeli balsowych, czyli F1N, w grupie dziewięciu zawodników zwyciężył zatem Ignacy Dobija z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej i otrzymał puchar z rąk wójta gminy Zielonki Bogusława Króla, drugie miejsce zajął Mateusz Siciński z Zespołu Szkół w Zielonkach, a trzecie Patryk Sławiński, również z Zielonek. Oceniano czas lotu modeli z balsy – uczestnicy mieli możliwość wykonania 9 rzutów, sumowano 3 najlepsze czasy. Rekordowy w tych zawodach czas – 12,2 sekundy należał do Ignacego Dobiji. W tej konkurencji startowało 9 zawodników.
W konkurencji modeli kartonowych najlepiej latał model wykonany przez Ignacego Dobiję, drugie miejsce zajął Mariusz Nurek z ZS Wola Zachariaszowska, a trzecie Łukasz Walkowicz, również z ZS Wola Zachariaszowska. Ta konkurencja miała najsłabszą frekwencję, wystartowało jedynie trzech zawodników.
W konkurencji strzałki wśród modelarzy zwyciężył także Ignacy Dobija, na drugim miejscu uplasował się Piotr Zębala, a na trzecim Patryk Sławiński, obaj z ZS Zielonki. W konkurencji uczestniczyło 8 osób.
Najmłodsi adepci modelarstwa ze świetlicy ZS w Zielonkach pod pieką Krystyny Oleksy, a było ich siedemnastu, startowali w zawodach tzw. pierwszego kroku modelarskiego, zdobywając pierwsze doświadczenia startowe. W tej kategorii wygrała Kasia Łodzińska,  drugie miejsce zajął Krzyś Bąkowski, trzecie – Cyprian Kruk.
W konkurencji strzałki wśród 14 reprezentantów Środowiskowego Domu Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej zwyciężył  Łukasz Sołek, na drugim miejscu uplasował Paweł Gajos, a na trzecim Kazimierz Trela.
W konkurencji strzałki zmierzyli się również opiekunowie, jednak ta konkurencja nie była punktowana. Zawody sędziowali Tadeusz Kasprzycki kierujący sekcją modelarską Aeroklubu Krakowskiego i Kazimierz Dziedzic, instruktor modelarni w gminie Zielonki. Sędziowie docenili aktywną pomoc opiekunów poszczególnych grup oraz starszych modelarzy, terapeutów z ŚDS Wola Zachariaszowska wspierających swoich podopiecznych. Nieoceniony był również sportowy komentarz Pawła Zegartowskiego, prowadzącego terapię młodzieży w gminie Zielonki.
W przerwie turnieju zawodnicy oraz kibice mogli podziwiać lot balonu  na ogrzane powietrze klasy FB wykonanego i przywiezionego na zawody przez reprezentację modelarni w szkole w Woli Zachariaszowskiej pod opieką Anny Grzebinogi. Chłopcy świetnie spisali się podczas zawodów, chociaż było ich tylko trzech, pozostali nie dojechali z powodu przygotowań do pierwszej komunii.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodki poczęstunek
Organizatorami turnieju byli Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz pełnomocnik Wójta Gminy Zielonki ds. Profilaktyki Tomasz Gubała. W przygotowaniu zawodów pomagali: Inspektorat Lotniczy KH ZHP Kraków – Krowodrza, Sekcja Modelarska Aeroklubu Krakowskiego i pracownicy Hali Sportowej CKPiR w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz” z Woli Zachariaszowskiej.
Kazimierz Dziedzic, IO

 

12.05zawodymodelistrzala

12.05zawodymodelistrzala2

13.05zawodymodelisds

13.05zawodymodelisds2

13.05zawmodmosimage

13.05zawmodwreczenie

13.05zawmodbals

13.05zawodymodelibalon

13.05zawodymodelibalon2


 

 

 

Close Menu
Skip to content