Skip to main content
Drukuj

19.05wieliczkab Międzypowiatowe eliminacje do XXXV Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, które odbyły się w Wieliczce 20 maja, dla Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek zakończyły się nominacją do tegoż przeglądu.

W eliminacjach wystąpiło siedem zespołów. Nasza orkiestra podczas konkursu zagrała jako ostatnia, dyrygował oczywiście kapelmistrz Wojciech Karwat. Orkiestra w składzie 29 osób wykonała utwory: „Po ćwiczeniach” – Włodzimierza Lutego „Passau nisternglanz” – W. Lange „Everybody Loves Somebody” – Taylor/ Ken Lasse.

Jury konkursu w składzie: Stefan Żuk – były kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu, Stanisław Migacz – instruktor w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Piotr Czajczyk – prezes Wielickiego Towarzystwa Muzycznego pierwsze miejsce przyznało Staromiejskiej Orkiestrze Dętej z Krakowa oraz Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Kopalni Soli w Wieliczce, drugie miejsce zajął Big Band z Dobczyc, trzecie – Orkiestra Dęta Gminy Biskupice. Orkiestry te, wraz z naszą orkiestrą z Zielonek, która otrzymała wyróżnienie, będą reprezentować powiaty: wielicki, myślenicki i krakowski podczas Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączu, który odbędzie się od 22 do 24 czerwca.

MKF

 

19.05wieliczka

 

 

Skip to content