Skip to main content
Drukuj

 

wwwzaproszenie24.0724 lipca o godz. 17.00 w Parku Wiejskim w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej posłuchamy Parafialno – Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek. Tym występem zakończymy cykl trzech niedziel z muzyką w parku organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Prosimy nie obawiać się niepogody, w razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach nieopodal parku. W niedzielę słuchamy orkiestry, a w przeddzień koncertu w sobotę o godz.11.00 w Radiu Alfa – o orkiestrze, bowiem w programie o gminie Zielonki wystąpią muzycy Parafialno – Gminnej  Orkiestry Dętej z Zielonek.

 

W niedzielę wystąpi orkiestra, która ucieszyła niezmiernie przywożąc z ostatniego 53. Małopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych w Więcławicach pierwszą nagrodę w kategorii orkiestr średnich.

 

Początki tej formacji dętej sięgają końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia, przez wiele lat kierował nią organista z Zielonek Zbigniew Garstka, pod jego batutą grała dla Karola Wojtyły w jego imieniny i na zaproszenie przyszłego papieża zaczęła uczestniczyć w procesji na krakowską  Skałkę ku czci Św. Stanisława.  Od reaktywacji zespołu w roku 2005 dyryguje orkiestrą Wojciech Karwat, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz instruktor muzyczny w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Orkiestra koncertowała m. in. w Monachium i na Ukrainie, w Nowym Rozdole
W niedzielę orkiestranci z Zielonek wykonają marsze, poleczki i walce. Zapraszamy do słuchania mieszkańców Zielonek, skąd wywodzi się orkiestra, a i całej gminy i gości spoza niej.
CKPiR

/span

Skip to content