Skip to main content
Drukuj

zmnwieclawice12Tak jak w zeszłym roku orkiestra dęta z Woli Zachariaszowskiej pod batutą Lecha Wnuka zajęła trzecią lokatę w kategorii orkiestr dużych w 54. Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej XIV Małopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych Michałowice – Więcławice. Konkursowych wykonań naszej orkiestry można posłuchać w internecie (w rozwinięciu wiadomości linki). W konkursie, który się odbywał 9 i 10 czerwca, brały udział również orkiestry z Zielonek i Korzkwi.

Jurorzy Witold Malinowski, Wacław Fular, Krzysztof Ogorzelec przesłuchali w ciągu dwóch dni 37 zespołów. W kategorii orkiestr małych (do 20 muzyków) zwyciężyła Orkiestra Dęta z Błażowej, w kategorii orkiestr średnich (do 30 muzyków) – Orkiestra Dęta „Kosynierzy” z Luborzycy, a w kategorii orkiestr dużych (od 31 muzyków) – Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki. W tej kategorii III miejsce przypadło orkiestrze z gminy Zielonki – działającej przy OSP w Woli Zachariaszowskiej orkiestrze „Wola”, zaś miejsce drugie zajęła orkiestra dęta „Grobla” z Grobli.
Trzech utworów wykonywanych przez „Wolę” podczas konkursu można posłuchać za pośrednictwem serwisu YouTube, a były to: „Einzug der Gladiatoren” Juliusa Fučika, „La Storia” Jacoba de Haana oraz „The Children of Sanchez” Chucka Mangione.
Orkiestra z naszej gminy tym samym powtórzyła sukces z roku ubiegłego. Orkiestra działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej powstała w 1994 roku. Kapelmistrzem strażaków z Woli jest Lech Wnuk, zawodowy muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, który grał na waltorni w Filharmonii Krakowskiej. W tym roku orkiestrę mieszkańcy gminy Zielonki i goście będą mieli okazję posłuchać podczas letnich, niedzielnych koncertów w Parku Wiejskim w Zielonkach, organizowanych przez zieloneckie Centrum Kultury. Koncert strażackiej orkiestry zapowiadany jest na 8 lipca na godz. 17.00. Gorąco zapraszamy, a orkiestrze z Woli Zachariaszowskiej serdecznie gratulujemy.
IO

Skip to content