Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy na kolejny spacer nordic walking w piątek 27 kwietnia, zbiórka o 16.00 w hali sportowej. Prosimy zabrać kijki i pamiętać o wygodnym obuwiu i stroju, dostosowanych do pogody. Już dwa razy tej wiosny spotkaliśmy się na treningach nordic walking z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zajęcia polecane dla osób w każdym wieku prowadzone są pod okiem instruktor Moniki Płachty czuwającej nad uczestnikami, aby szli prawidłowo. Tak, by ze spaceru czerpać tylko korzyści, a  nie przeforsować się i nabawić kontuzji.nordic20.04b


Pierwszy spacer 12 kwietnia przerwał rzęsisty deszcz, natomiast w czasie drugiego 20 kwietnia pogoda była bajeczna. Ruszyliśmy spod hali sportowej ulicami Widokową i Jurajską do terenu rekreacyjnego w Pękowicach, który niektórzy uczestnicy widzieli po raz pierwszy od modernizacji zakończonej w 2011 roku. Tą samą drogą wróciliśmy pod halę sportową. Spacer trwał blisko godzinę i utrzymany był  w średnim tempie. Droga zatem wiodła w większości trasą czerwonego szlaku rowerowego gminy Zielonki. Tym, którzy nią podążą polecamy przedłużenie o ulice Na Błonie i Galicyjską w Pękowicach, tak aby móc podziwiać pięknie meandrujący w tych rejonach Prądnik.
Z kijkami będzie można również maszerować podczas planowanego na 12 maja rajdu pieszego i rowerowego gminy Zielonki, o którym informujemy na stronie. Pamiętajmy, ze jeżeli szlak da się pokonać rowerem to tym bardziej da się go przejść. A gdy używamy kijków pracują nie tylko mięśnie nóg. Wzmacniamy całe ciało praktycznie nie czując żadnych z tym związanych niedogodności. A czas przy nordic walkingu, do tego w miłym towarzystwie, płynie przynajmniej dwa razy szybciej.  
Wystarczy włożyć wygodne buty, niekrępujący strój i zabrać ze sobą kijki, by cieszyć się sportem.
Uwaga: uzależnia!
IO

nordic20.04

nordic20.04c

Skip to content