Skip to main content
Drukuj

DSC0568029 grudnia 2018 r. w Koncercie Świątecznym nastrój świąt Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku znakomicie połączyli Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, grupa śpiewacza Bel Canto z Zielonek, chór Psallite Deo z Bibic oraz soliści zespołu  Fermata. Artyści z gminy Zielonki wykonali kolędy i najlepsze standardy muzyki rozrywkowej. Koncert zorganizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji odbył się w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.


Wokaliści i instrumentaliści, którzy na co dzień ćwiczą w ramach zajęć lub z CKPiR współpracują zapewnili publiczności możliwość wysłuchania ciekawych wykonań kolęd na orkiestrę dętą, ale i pokolędowania z nimi. Wprowadzeniem do uroczego wieczoru było „White Christmas” zagrane przez orkiestrę, dyrygowaną przez kapelmistrza Wojciecha Karwata. Pan Wojciech, instruktor muzyczny w CKPiR, pokazał się tego dnia nie w jednej roli – dyrygował orkiestrą, akompaniował grupie Bel Canto, wykonał również walce i marsza na akordeonie w zastępstwie nieobecnego z powodu choroby młodego akordeonisty z naszej gminy Krzysztofa Jamroza, reprezentował również samorząd powiatu krakowskiego jako radny. Na koniec złożył życzenia noworoczne.
Ze swadą imprezę prowadził konferansjer Marcin Kruk, opowiadając anegdoty i ciekawostki o słyszanych utworach i zachęcając do zasilania składów poszczególnych zespołów, ponieważ wszystkie są otwarte na nowy narybek.    
M.in. „Cichą noc”, kolędę, której premiera miała miejsce 200 lat temu w Boże Narodzenie 1818 roku, wykonała Aleksandra Krzyworzeka. Spośród solistów Fermaty posłuchaliśmy Agnieszki Łachowskiej i Kamila Jędralskiego, solo i wspólnie w duecie. W wykonaniu Agnieszki popłynął także walc z filmu „Noce i dnie”. Z pastorałkami wystąpiła grupa śpiewacza Bel Canto, która w roku 2019 obchodzić będzie 10-lecie istnienia. Chór z Bibic Psallite Deo pod dyrekcją Marty Krawczyk wystąpił a capella w dwóch odsłonach: świątecznej z kolędami i pastorałkami i rozrywkowej oraz tanecznej, do rytmicznych utworów rodem z Afryki.
Sto lat zagrano w podziękowaniu za wsparcie Iwonie Knapik, prowadzącej restaurację Carmen.
Wśród gości koncertu znaleźli się Piotr Goraj, przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego, Mirosław Golanko, przewodniczący Rady Gminy Zielonki, radni gminy Zielonki, Radę Powiatu reprezentowali również Wojciech Bosak i Wojciech Karwat. Wszyscy artyści wraz z publicznością zakończyli koncert wspólnym wykonaniem kolędy Franciszka Karpińskiego „Bóg się rodzi”, a orkiestra dęta z Zielonek podkreśliła sylwestrową atmosferę utworem „Tequila”.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC05719
DSC05840
DSC05879
DSC05903
DSC06014
DSC06015

 

 

Skip to content