Skip to main content
Drukuj

fermata

 

 

25 maja w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się koncert młodszej grupy zespołu Fermata oraz wokalistów uczących sie śpiewu w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. W repertuarze podopiecznych Anny Roj pojawiły się znane i lubiane piosenki, a prócz zdolności wokalnych artyści pokazali talent aktorski.

 

Koncert był podsumowaniem pracy z dziećmi i młodzieżą w roku szkolnym 2013/2014. Młodzi artyści zaśpiewali piosenki popularne, dziecięce, poetyckie, a także utwory w języku angielskim. Repertuar muzyczny był przeplatany krótkimi, zabawnymi scenkami.
Dzieci chętnie angażują się w przygotowanie nowego repertuaru i chętnie pracują nad tekstami literackimi rozwijając się aktorsko. Stąd właśnie wziął się pomysł na interpretację krótkich wierszy Wandy Chotomskiej – mówi Anna Roj, która już od przeszło siedmiu lat kieruje grupą Fermata.

fermata1
Kończący się rok szkolny był dla Fermaty wyjątkowo pracowity. Młodsza grupa brała udział w konkursach muzycznych – Konkursie Piosenki Polskiej w Zielonkach – I miejsce w kategorii zespołów, czy festiwalu „Kolorowe Nutki” w NCK w Krakowie. Sukcesem był udział chóru Fermata w Myślenickim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, skąd zespół przywiózł II nagrodę w kat. chóry z towarzyszeniem instrumentu. W styczniu tego roku widzowie mieli okazję obejrzeć spektakl „Gwiazda nad stajenką” przygotowany przez dzieci i młodzież z zespołu. Ciekawą przygodą dla grupy młodszej było spotkanie w studiu muzycznym na zaproszenie laureatów programu „Must Be The Music” – Jakuba Zoborskiego i Piotra Szumlasa. Zespół wziął udział w nagraniu chórków w piosence „Personal Angel”, a płyta już wkrótce ukaże się na rynku. A jakie są plany zespołu Fermata?
Już po wakacjach zapraszam nowych kandydatów na przesłuchania do zespołu. W kolejnym roku chcemy kontynuować współpracę z zaprzyjaźnionymi zespołami poprzez organizację wspólnych koncertów. Pragniemy też po raz kolejny wziąć udział w warsztatach wokalnych oraz wyjechać na Gospel do Sieprawia. Czeka nas ciekawy repertuar, wyjazdy na konkursy muzyczne i mnóstwo radości ze wspólnego muzykowania – zaprasza Anna Roj.

Młodszą grupę Fermata tworzą: Amelia Chrzan, Aleksandra Michalik, Weronika Syc, Jagoda Wiecha, Martyna Zębala, Dominika Leśniewska, Justyna Baran, Julia Knapik, Aleksandra Zębala, Patrycja Krupa, Hubert Zębala, Jakub Deka, Kajetan Wolas i Hanna Malinowska.

Uczniowie indywidualnych lekcji śpiewu to: Norbert Kociarz, Filip Major, Aleksandra Majka, Maja Sum, Bartosz Sołga oraz Agnieszka Łachowska.

Na zakończenie każdy z występujących otrzymał z rąk Anny Roj i Marka Płachty, dyrektora CKPiR, dyplomy na zakończenie roku szkolnego. Można było także wspomóc zespół poprzez zakup cegiełki wraz z niespodzianką – niedawno wydaną płytą „Piosenki pachnące jaśminem” z tekstami Agnieszki Osieckiej.

KB

Więcej zdjęć w ALBUMIE.

fermata2

fermata3

fermata4

fermata5

Skip to content