Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email
 ORwola3

Drugi letni koncert przed Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach już za nami.

Orkiestra Dęta OSP z Woli Zachariaszowskiej oczarowała publiczność, a w zamian nagrodziła występ muzyków długimi brawami.

 

Dobry pomysł na spędzenie niedzielnego wieczoru – mówiła Anna Nowak, która po raz pierwszy pojawiła się na koncercie. Orkiestra z Woli Zachariaszowskiej zagrała marsze znane i lubiane, a nogi same podrygiwały w takt muzyki. Zespół, ze względu na wakacyjną porę, zagrał w mniejszym 24-sobowym składzie pod batutą Lecha Wnuka. Nie zabrakło takich jak utworów jak „Alte Kameraden Swing” czy „Kosynierzy Dixie”. Muzycy zakończyli występ w amerykańskim stylu prezentując  „Happy marching band”.
Ten rok dla orkiestry był udany. Zajęli III miejsce na  Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Echo Trombity w Wieliczce, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka oraz III miejsce na 55. Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej w Więcławicach. Teraz czas na zasłużone wakacje, a już we wrześniu będziemy mogli podziwiać ich występ podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Zielonkach.
Wszystkich miłośników marszów, walców i polek zapraszamy 21 lipca na kolejny, letni koncert przed budynkiem CIS w Zielonkach. Tym razem zaprasza Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Początek o godzinie 19.00.
Więcej zdjęć w fotoalbumie.   
KB

wola1
ORwola2
Orwola3
ORwola4

/td

Skip to content