Skip to main content
Drukuj

Ola Medyńska została „Talentem Małopolski” a  Agnieszka Łachowska – laureatką Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Kolorowe Nutki”. Karolina Pająk i Wiktoria Oliwa z kolei znalazły się wśród laureatów konkursu „Zabierzowiana”. W rozwinięciu wiadomości opiekun artystyczny laureatek Anna Roj relacjonuje konkursy. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom.dsc02886Olawww

 

 

 

 

„Talenty Małopolski” to festiwal o formule konkursowej kierowany do dzieci i młodzieży województwa małopolskiego zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej oraz Starostwo Powiatowe i ośrodki kultury województwa małopolskiego. Patronat honorowy sprawuje Piwnica Pod Baranami. W eliminacjach powiatowych w Mogilanach udział wzięły: Agnieszka Łachowska, Karolina Pająk, Wiktoria Oliwa oraz Aleksandra Medyńska. Do kolejnego etapu konkursu jakim był finał wojewódzki w Zawoi 14 maja 2011 r. zaproszona została Ola, która zaśpiewała piosenkę „Sztuczny miód” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Krzysztof Paszek).

Jury w składzie: Adrian Kulik, Marcin de Lehenstein-Werndl, Roman Michalik, Joanna Ślusarczyk, Ryszard Strojec po wysłuchaniu 105 wykonawców koncertu finałowego w Zawoi ( ok. 260 uczestników) przyznało 41 równorzędnych nagród głównych w postaci tytułu: „TALENT MAŁOPOLSKI 2011”. Wśród nagrodzonych jest Aleksandra Medyńska, która jako laureatka konkursu zaproszona została na koncert „Talentów Małopolski 2011 r.” w Piwnicy Pod Baranami.

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Kolorowe Nutki” organizowany jest przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie i odbył się 18 maja 2011 r. W składzie jury znaleźli się: Grażyna Naszkiewicz-Smukalska (przewodnicząca), Dagmara Merecik oraz Janusz Butrym. Wśród uczestników były dzieci i młodzież z województwa małopolskiego oraz spoza jego granic – Poznania, Kielc i Bielsko-Białej. W konkursie wzięli także udział podopieczni Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach: zespół Fermata Grupa Młodsza, Karolina Pająk, Agnieszka Łachowska i Wiktoria Oliwa. Do koncertu laureatów zaproszona została Agnieszka Łachowska z piosenką „Sielanka o domu” z repertuaru zespołu Wolna Grupa Bukowina, zaaranżowaną przez Karola Gołucha (instruktora gitary CKPiR). Jury przyznało jej II miejsce w kategorii wiekowej 13 do 16 lat.

 

V Konkurs Piosenki Polskiej „Zabierzowiana” w Zabierzowie odbył się 21 maja 2011 r. Organizatorami byli: Tygodnik Parafialny „Życie Zabierzowa”, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Sołectwo Zabierzów. Karolina Pająk oraz Wiktoria Oliwa zdobyły II miejsce w swoich kategoriach.

 

Gratulujemy!

 

Anna Roj

 

sukcesy_wiosna2011

sukcesy_wiosna2011b

Close Menu
Skip to content