Skip to main content
Drukuj

koncert1

O tym jak piękna jest tradycja świątecznego kolędowania mogli się przekonać uczestnicy noworocznego koncertu, który 11 stycznia odbył się w Centrum Integracji Społecznej. Po raz pierwszy wspólnie na scenie w Zielonkach wystąpił zespół Fermata pod dyrekcją Anny Roj z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Orkiestra Wieniawa z Raciborowic pod batutą Jarosława Ignaszaka.

Trąbki, puzony, saksofony, flety i wiele innych instrumentów zabrzmiało podczas instrumentalnego wykonania takich utworów jak „Adeste fideles” czy „O holy night”. Także chór Fermata wykonał kilka utworów a capella tj. „Nad Betlejem w ciemną noc” i „Jezus malusieńki”, by później wspólnie z orkiestrą pokazać swój muzyczny kunszt. Kilka pastorałek i kolęd, przy akompaniamencie orkiestry, zaśpiewali soliści zespołu Fermata: Jagoda Wiecha, Izabela Grzyborowska, Hania Malinowska, Weronika Syc, Ola Medyńska, Maja Sum, Klaudia Kruczek, Norbert Kociarz i Bartosz Sołga. Prócz tradycyjnych kolęd tj. „Hola, hola pasterze z pola” czy też „Paśli pasterze woły” zaśpiewano także ukraińską pieśń świąteczną „Szczedryk, szczedryk”.
Na zakończenie orkiestra Wieniawa, zespół Fermata i zgromadzona publiczność, pod batutą Jarosława Ignaszaka wspólnie zaśpiewali „Bóg się rodzi”. Wspaniały koncert został nagrodzony burzą oklasków i zachętą do bisowania, dzięki temu raz jeszcze można było usłyszeć kolędy „Jam jest dudka” i „Feliz Navidad”.
Przygotowania zespołu Fermata do występu trwały już od grudnia, przed finałowym koncertem odbyła się tylko jedna wspólna próba, co pokazuje jak świetnych muzyków mogliśmy oglądać podczas niedzielnego koncertu.
A jakie plany w najbliższym czasie ma zespół Fermata? – 31 stycznia wystąpimy podczas Myślenickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To czego nauczyliśmy się w ostatnim czasie, chcemy zaprezentować przed profesjonalnym jury i zawalczyć o zwycięstwo – mówiła Anna Roj, opiekun muzyczny zespołu Fermata i pomysłodawczyni zieloneckiego koncertu.
KB
Zapraszamy do oglądnięcia FOTOALBUMU z tego wydarzenia.

koncert2

koncert3

koncert4

koncert5

koncert6

koncert7

 

 

Close Menu
Skip to content