Skip to main content
Drukuj

Nieco spóźniony święty Mikołaj spotkał się 17 grudnia z 80 dziećmi uczestniczącymi w zajęciach pięciu świetlic środowiskowych prowadzonych przez Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Bibicach, Węgrzcach, Garlicy Murowanej i Brzozówce. Rozdał prezenty – a jakże – nie tylko im, ale też wszystkim dzieciom uczestniczącym w zajęciach z oferty CKPiR. Łącznie podarunki odebrało 230 dzieciaków. Przygotowano dla nich też dodatkowe atrakcje – dwa przedstawienia Teatru Słowa i Tańca Jadwigi Klimowicz. Podczas tego samego spotkania z Mikołajem nagrody odebrali również laureaci ostatnich konkursów przeprowadzonych przez CKPiR – plastycznego: „Mieszkam w Zielonkach” i „Prace zainspirowane malarstwem Katarzyny Gawłowej” i literackiego: „Moja recenzja z wystawy Katarzyny Gawłowej”.

Dzieci wypełniły największą salę w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach po brzegi. Radości, rwetesu i śmiechu było co niemiara. Rozpoczęto od wręczenia nagród organizowanych przez CKPiR. Nagrody i dyplomy odebrało łącznie 33 dzieci. Ich nazwiska – już opublikowaliśmy na naszej stronie www. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy!!!
Spotkanie z Mikołajem miało świetną atmosferę, wspaniale się bawiono wraz z Teatrem Słowa i Tańca Jadwigi Klimkowicz w oczekiwaniu na świętego Mikołaja. Teatr swą siedzibę ma w Krakowie przy ul. Długiej, ale zajęcia są też prowadzone w Korzkwi i Zielonach wspólnie z Parafią w Korzkwi i CKPiR, stąd uczestniczą w nich dzieci z naszej gminy.  Dzieci obejrzały dwa przedstawienia: „Lekcja języka polskiego” i „Przygody Kubusia Puchatka”.  Po przedstawieniach, zjawił się święty Mikołaj wezwany wspólnie odśpiewaną piosenką. Rozdał wszystkim prezenty, więc nie było ani jednej smutnej buzi.
Spotkanie z Mikołajem to już tradycja dla dzieci uczestniczących w ogólnodostępnych i bezpłatnych, popołudniowych zajęciach świetlicowych prowadzonych przez CKPiR w pięciu miejscowościach w gminie. Drugie takie spotkanie odbywa się z okazji Dnia Dziecka  – informuje Magdalena Lech, koordynator zajęć świetlicowych z ramienia CKPiR. – W naszych świetlicach oferujemy możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu: gry i zabawy, zajęcia plastyczne i grupowe. Codziennie od godz. 14 do 19 działa świetlica w Zielonkach, mieszcząca się w „starym przedszkolu”, pozostałe świetlice działająw budynkach komunalnych: w Bibicach, Węgrzcach, Garlicy Murowanej od 16 do 18 dwa razy w tygodniu, a w Brzozówce – raz w tygodniu. Aktualnie w zajęciach w tych miejscowościach uczestniczy około 80 dzieci. Zapraszamy do nich wszystkich chętnych.

 

dzieci_2
konkursy_nagrodzeni_1
konkursy_nagrodzeni
Lekcja
Lekcja_2
dzieci
Mikolaj
dzieci_3
Przygody_Kubusia
wystawa_prac

 

Skip to content