Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

Prawie 400 uczestników wzięło udział w dziewiątej edycji Biegu Marchewkowego po gminie Zielonki. Impreza została zorganizowana przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji 10 września, na boisku sportowym LKS Zieleńczanka.

Kiedyś marchewka była powszechnie uprawiana przez mieszkańców Zielonek, a dziś jest znakiem rozpoznawczym wydarzenia kierowanego do fanów biegania i nordic walking. Zawody rozpoczęły biegi dziecięce. Najmłodsi startowali na czterech dystansach. Maluchy na dystansie 50 m, a starsi 100 m, 200 m i 400 m.

Wśród maluchów pierwsze miejsce zajął Jan Kucharski, drugie Aleksy Kamiński, a trzecie Jakub Osowski. Na dystansie 100 m dziewczynek pierwsze miejsce wywalczyła Zofia Tulej, drugie Blanka Skowrońska, a trzecie Agata Milczarek. Na tym samym dystansie w kategorii chłopięcej pierwsze miejsce zdobył Dawid Osowski, drugie Jakub Jurek, a trzecie Franek Langenfeld.

Na dystansie 200 m wśród dziewczynek pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Tomera, drugie Lena Kokoszyńska, a trzecie Emila Kozynacka. U chłopców pierwszy dobiegł Szymon Kwiatkowski, drugi Bartłomiej Habrowski, a trzeci Jakub Oczkowski.

Na 400 m pierwsze miejsce zdobyła Natalia Oczkowska, drugie Michalina Kokoszyńska, a trzecie Amelia Marszałek. Wśród chłopców pierwszy był Jan Maurek, drugi Tymoteusz Dec, a trzeci Tobiasz Otczyk.

Samemu, w parze, na rękach lub w wózku – w biegu rodzinnym chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, w której każdy wygrywa. Na mecie prócz gratulacji, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Pierwsze miejsce zajęli: Agnieszka, Paulina i Michał Tomera, drugie Anna, Paweł i Tomasz Krzyworączka, a trzecie Anna, Emilia i Łukasz Staszek.

Wśród kobiet na dystansie 6,3 km pierwsze miejsce zajęła Barbara Zając, drugie Anna Staszek, a trzecie Małgorzata Łącz. W kategorii mężczyzn pierwszy był Michał Krajewski, drugi Adrian Wieciech, a trzeci Łukasz Jankowski.

W biegu na dystansie 13,8 km wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Trzeciak, drugie miejsce Katarzyna Obirek, a trzecie Agnieszka Sierżęga. Śród mężczyzn pierwszy na metę dobiegł Paweł Kosek, drugi Dariusz Trener, a trzeci Michał Michalski.

– Trasa bardzo fajna, w większości po asfalcie, niespecjalnie wymagająca bo był tylko jeden, ale dość długi podbieg. Pogoda nie pomagała w uzyskaniu dobrych czasów ale udało się wybiegać 2 miejsce z czego jestem bardzo zadowolony. W Zielonkach na biegu marchewkowym byłem po raz drugi, ostatnio miało to miejsce w 2015 roku. Jak tylko zdrowie i forma pozwoli to za rok się pojawię. Organizacja na bardzo wysokim poziomie – podsumował Adrian Wieciech, zdobywca drugiego miejsca na dystansie 6,3 km.

72 miłośników nordic walking przeszło dystans 6,3 km. Jako pierwsza na mecie przybyła Justyna Kuśmierczyk, tuż za nią Anna Gaża, a trzecia Izabela Duras. Wśród mężczyzn na podium znaleźli się: Mirosław Gratka, drugi Paweł Krzyworączka, a trzeci Piotr Krzyworączka.

Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Trzy pierwsze miejsca nagrodzono dyplomami i pucharami, a na koniec rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Zwycięzcy na dystansie 6,3 km 13,8 km i nordic walking otrzymali nagrody pieniężne.

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji dziękuję za pomoc w organizacji wydarzenia: LKS Zieleńczanka, strażakom z jednostek OSP z gminy Zielonki, policjantom z Komendy Powiatowej w Zielonkach i Komisariatu Policji w Zielonkach, PUK Zielonki, harcerzom ze Szczepu Zielonego, Krakowskiej Pijalni Zdrojowej, Stacji Winiarskiej oraz innym wolontariuszom z gminy Zielonki.