Skip to main content
Drukuj

bieg1Sportowa rywalizacja, duża dawka emocji i radość na mecie – to wszystko można było poczuć będąc uczestnikiem Marchewkowego Półmaratonu, który odbył się 16 września w Zielonkach. Centrum Kultury, Promocji i  Rekreacji w Zielonkach przygotowało kilka tras, które można było pokonywać samemu, w parach, a także rodzinnie. W imprezie wzięło udział prawie 300 uczestników, a prócz nich także wierni fani i kibice, którzy wspierali zawodników podczas poszczególnych biegów.

Ideą biegu jest propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania i integracja. O tym, że udało się te założenia osiągnąć, świadczy liczba osób biorących udział w biegu, a z roku na rok jest ich coraz więcej. W tym roku marchewkowa impreza została zorganizowana na terenie LKS Zieleńczanka. Do wspólnej rozgrzewki przed startem zaprosiła Justyna Kula. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy biegu rodzinnego. Wzięło w nim udział 130 uczestników, podzielonych na rodzinne zespoły. Pędzące Żółwie, Frodo Team czy Zielonki Horda to niektóre z nazw drużyn biegnących na dystansie 1 km. W tej kategorii pierwsze miejsce zajęli: Maciej, Mateusz i Paweł Foryś z Krakowa.
Dziecięca rywalizacja
Na boisku Zieleńczanki dzieci i młodzież startowały w biegu na trzech dystansach: 300m, 600m i 900 m. Na dystansie bieg3300 m – dziewczynki I miejsce zajęła Maria Nalepa; II miejsce Dominika Litwicka; III miejsce Alicja Komisarek; chłopcy: I miejsce Jan Maurek; II miejsce Wojciech Tomaszewski; III miejsce Jan Bieliński. Na dystansie 600m – dziewczynki: I miejsce Weronika Skrzypek; II miejsce Julita Fitowicz; III miejsce Julia Tężycka; chłopcy – I miejsce Dominik Golik; II miejsce Igor Staszka; III miejsce Szymon Niemiec. Na dystansie 900m – dziewczynki – I miejsce Barbara Zając; II miejsce Melania Golik; III  miejsca nie było; chłopcy – I miejsce Patryk Skrzypek; II miejsce Kacper Dudek; III miejsce Jakub Księżyc.
Maratońskie zmagania
Zaprawieni biegacze wzięli udział w biegach na 21,6 km, 13,8 km, 6,3 km. Dla miłośników Nordic Walking przygotowano trasę 6,3 km. Po treningu przed startem przyszedł czas na walkę ze słońcem, trasą i własnymi ograniczeniami. Nie było łatwo. Trasa wymagająca – czasem mocno pod górę, ale na każdego z uczestników czekał na mecie medal. Trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii były uhonorowane pucharami oraz dyplomami, ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Wręczyli je nagrodzonym: wójt Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Krawczyk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Gadzik-Wójcik, radny i sołtys Władysław Orzechowski i dyrektor CKPiR Marek Płachta. Nagrodami były m.in. bony podarunkowe, deskorolki, piłki.
Emocje na mecie
bieg6Zwycięzcą tegorocznego półmaratonu został Maciej Lubieniecki z Krakowa, a jako pierwsza z kobiet dobiegła Paulina Łambucka również z Krakowa.
Jestem pierwszy raz na biegu w gminie Zielonki i bardzo się cieszę, choć trasa była wymagająca – mówił Maciej Lubieniecki – Mieszkam na Prądniku, a wystarczy 15 minut autem i już są całkiem inne widoki niż w mieście – zachwalał gminę półmaratończyk.
Na dystansie 13,8 km najszybsi byli: Krzysztof Danhofer z Woli Zachariaszowskiej oraz Maria Bahranowska z Krakowa. W kategorii 6,3 km zwyciężyli: Łukasz Jankowski oraz Wioleta Mercik z Krakowa. Jako pierwsi na mecie w kategorii Nordic Walking byli: Mirosław Gratka z Kojszówki oraz Sylwia Pasińska-Skowron ze Szczodrkowic.
Jak na Marchewkowy Półmaraton przystało – marchewka dominowała w menu, a to jako przegryzka obok kalarepy, a to w formie rozgrzewającej zupy.
Na pewno przyjedziemy za rok. Dzieciaki zadowolone. Wzięliśmy udział w biegu rodzinnym, a Filip przebiegł dystans 6 km. Miłą niespodzianką było także losowanie nagród, bo i naszej rodzinie się dwukrotnie poszczęściło. Tworzymy rodzinę zastępczą, jesteśmy razem jedną ekipą i wychowujemy dzieci poprzez sport i dlatego cieszy nas udział w tej imprezie – mówiła Dagmara Ninmas, która przyjechała do Zielonek z Oświęcimia, a na marchewkowym biegu byli po raz pierwszy.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsc w klasyfikacji oraz czasów, jakie osiągnęli zawodnicy dostępne tutaj.
Organizatorzy składają podziękowania sponsorom: Spółdzielni Pracy Piwniczanka, High5, Janowi Krawczykowi za świeże owoce i warzywa, Malinowemu Aniołowi z Zielonek, gminnym jednostkom OSP z komendantem Janem Palimąką na czele, PUK Zielonki oraz Policji.
KB  

 

Zobaczcie też: galerię zdjęć z biegu.

bieg2

bieg4

bieg5

Close Menu
Skip to content