Skip to main content
Drukuj

 

DSCN4067      

Parafialno-Gminna Orkiestra z Zielonek zagrała w niedzielę w kolejnej już odsłonie letnich koncertów pod CIS. W pięknym słońcu, dla sporej grupy słuchaczy, z których część dotarła na rowerach. Muzycy zagrali dla nich głównie walczyki i polki, zaś na pożegnanie wykonali marsz. Kapelmistrz Wojciech Krawat nie tylko dyrygował, ale też przybliżył publiczności historię orkiestry dodając kilka anegdot.

Orkiestra – pomimo wakacji – zagrała w prawie pełnym, dwudziestoośmioosobowym, składzie. – Zmobilizowaliśmy się – podkreśla Wojciech Karwat.  Koncert, podczas którego zespół wykonał dziesięć utworów, trwał blisko godzinę. Wieczór w miłej muzycznej atmosferze postanowili spędzić zarówno nieco starsi słuchacze, jak i rodziny z dziećmi. Niektórzy słuchali w skupieniu, ale najmłodsi zatańczyli. I tym razem nie zabrakło pana Jana Pielki – najwierniejszego z uczestników koncertów organizowanych przez Centrum Kultury – który od ubiegłego roku nie opuścił żadnego z muzycznych spotkań pod CIS w Zielonkach. Każde z nich nagrywa na magnetofon, a potem wielokrotnie odtwarza. Tego wieczoru uczynił to już podczas koncertu, na wszelki wypadek, aby sprawdzić, czy wszystko się dobrze nagrało.
Ze sceny kapelmistrz Wojciech Karwat zachęcał też do wstępowania w szeregi orkiestry. – Jesteśmy jedną rodziną, lubimy spędzać razem czas nie tylko na muzykowaniu, ale i przy grillu – mówił, co potwierdzali członkowie orkiestry. Szczególnie mile widziani byliby nowi muzycy, już grający na instrumentach, ale pan Wojciech zachęca również i tych którzy dopiero chcieliby się nauczyć grać. Dla nich, jeśli wstąpią w szeregi orkiestry, lekcje byłyby gratis.
Koncert z 21 lipca był ostatnim wakacyjnym, podczas którego wystąpiła orkiestra dęta. Przed nami jeszcze jeden – odbędzie się on 28 lipca, a wystąpi w nim młodzieżowy zespół „Sekret” z Brzozówki, zapraszamy.
Orkiestry Dęte natomiast będzie można zobaczyć i usłyszeć w Zielonkach już wkrótce – 8 września, kiedy to odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Ptaszki śpiewają, że tym razem wystąpią też orkiestry z zagranicy – m.in. nasi przyjaciele z Francji z Hersin-Coupigny.
MKF
Galeria zdjęć tutaj

                                                   DSCN4102
                                                   DSCN4129
                                                   DSCN4134
                                                   DSCN4166
                                               DSCN4184
Skip to content