Skip to main content
Drukuj

konkurs1

 

„Projekt witrażu – motyw kwiatowy inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego” to tytuł konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej. Wśród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.


Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu witrażu z motywem kwiatowym. Praca plastyczna miała być inspirowana twórczością Stanisława Wyspiańskiego, ale nie kopią dzieła malarza. Dzieci i młodzież wykazały się umiejętnościami plastycznymi i talentem umieszczając na swoich pracach np. kwiaty polne, róże a nawet lilie wodne. W konkursie brali udział indywidualni uczestnicy, którzy są uczniami szkół im. Stanisława Wyspiańskiego. Komisja w składzie: Magdalena Lech, Katarzyna Białek, Katarzyna Żak, Marek Płachta i Przemysław Lasoń przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach.
Kategoria I – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
I miejsce – Maria Smoter, kl.V SP w Rupniowie
II miejsce – Joshua Van Der Voort, kl.VIA SP w Bibicach
III miejsce – Patrycja Zapała – kl.VI SP w Rupniowie
Wyróżnienie – Natalia Lizak, kl.V SP w Rupniowie
Wyróżnienie – Weronika Połetek, kl.VI C SP w Bibicach
Kategoria II – uczniowie klas gimnazjum oraz VII szkół podstawowych
I miejsce – Monika Kuzak, kl.II Gim. w Rupniowie
II miejsce – Amelia Myszka, kl.II Gim. w Rupniowie
III miejsce – Aleksandra Nowak, kl.II Gim. w Rupniowie
Wyróżnienie – Karolina Sędzik, kl.II Gim. w Rupniowie
Wyróżnienie – Jakub Jurek, kl.VII SP w Rupniowie
Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymają nagrody – bony podarunkowe i dyplomy, które zostaną wręczone podczas imprezy promocyjnej, która odbędzie się 23 września 2017 roku przy Szkole Podstawowej w Bibicach.
Konkurs plastyczny jest jednym z elementów projektu „Szlakiem Wyspiańskiego – nowe szlaki turystyczne w gminie Zielonki” realizowanego przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.
KB

konkurs2

konkurs3

Close Menu
Skip to content