Skip to main content
Drukuj

moskorzkiew1

 

Parafialna Orkiestra z Korzkwi pod batutą Michała Kwiatkowskiego 7 lipca rozpoczęła cykl letnich koncertów przed budynkiem Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach. Młodzieńcza werwa, sporo nowego repertuaru, piękna pogoda – to jest recepta na udany wieczór.

Dwudziestu muzyków na czele z kapelmistrzem zaprezentowało „Kawałek do tańca” i „Alma Latina” – wiązankę melodii latynoamerykańskich. Zagrali również zaaranżowane na orkiestrę dętą utwory takiej jak „Chihuahua”, „Mambo no 5”, „Bamboleo”, „The lion sleeps tonight” oraz ostatni hit ”Ona tańczy dla mnie” i oczywiście kilkakrotnie bisowali.
Młoda, jeśli chodzi o wiek muzyków, orkiestra w przyszłym roku obchodzić będzie piękny jubileusz – 100-lecia założenia przez Edwarda Maja, krakowskiego kompozytora, skrzypka i dyrygenta, autora wielu kompozycji na orkiestry dęte, w tym wspaniałych marszów. Orkiestra działa pod patronatem parafii w Korzkwi we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Organizator koncertów CKPiR cieszy się z przybycia wielu widzów, a szczególnie tych, którzy towarzyszyli orkiestrom w zeszłym roku. Nie zabrakło Jana Pielki z Giebułtowa, który kolekcjonuje nagrania i znów utrwalił koncert na magnetofonie. Przybyły również rodziny muzyków oraz fani z miejscowości, z których muzycy występują w składzie orkiestry, a jest to obszar korzkiewskiej parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, obejmującej Brzozówkę, Januszowice, Grębynice, Korzkiew, Owczary. – Nie nazwałbym swoich muzyków amatorami – mówił Michał Kwiatkowski zapraszając na koncert. – Wprawdzie nie są to zawodowi muzycy, ale pasjonaci, którzy wkładają wiele emocji i zaangażowania w swoją grę.
Przypominają wielką rodzinę, a  gra w orkiestrze daje im dużą radość. Zaangażowanie potwierdzają sukcesy, jak ten ostatni – III miejsce w kategorii orkiestr parafialnych na 36. Małopolskim Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączu 23 czerwca. Grają też w wielu ciekawych miejscach, jak końcem czerwca w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

moskorzkiew2
moskorzkiew3

br /

Close Menu
Skip to content