Skip to main content
Drukuj

wola3Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie 2022 roku niż mający miejsce w ubiegły czwartek (29.12) Koncert Bożonarodzeniowy Orkiestry Dętej OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej. Zespół liczy obecnie 34 stałych członków i ciągle się rozwija. Tylko w tym roku dołączyło do niego 2 doświadczonych i 3 początkujących muzyków, którzy postanowili rozwijać się przy „Woli”. Orkiestra powstała w 1994 pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej, a jednym z założycieli i pierwszym kapelmistrzem przez 25 lat był wieloletni muzyk Filharmonii Krakowskiej śp. Lech Wnuk. Obecnie rolę kapelmistrza sprawuje Tomasz Nalepka. W ostatnich latach Orkiestra Dęta Wola organizuje własne koncerty oraz realizuje liczne zadania publiczne, a przez to promuje kulturę muzyki orkiestr dętych wśród społeczności całego województwa. Grupa ma już na swoim koncie dwie płyty.

Wróćmy jednak do koncertu. O tym, jak ważne dla mieszkańców naszej gminy było to wydarzenie, świadczyć mogło zapełnienie sali sportowej przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, gdzie zgromadzona publiczność zajmowała miejsca przed sceną na długo przed pierwszym akordem. Podobnie zresztą sytuacja wyglądała na antresoli. Tam też trudno było znaleźć miejsce siedzące, a zgromadzeni widzowie często decydowali się stać, by tylko mieć widok na scenę. Gdy muzycy pojawili się w zasięgu wzroku widowni, hala sportowa zamieniła się w estradę gotową na największe emocje. Podczas koncertu usłyszeliśmy niesamowite wersje takich przebojów jak „Z kopyta kulig rwie”, „All I Want for Christmas” czy „Merry Christmas Everyone”. Nie zabrakło także znanych, polskich kolęd. Usłyszeliśmy między innymi „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, czy „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Warto wspomnieć, że wiele z wykonanych utworów rozpisanych zostało na poszczególne instrumenty przez kapelmistrza orkiestry Tomasza Nalepkę. To właśnie jemu, w imieniu całego zespołu, dziękowała po koncercie prezes orkiestry Karolina Przeniosło — Panie kapelmistrzu, Tomaszu, dziękujemy za Twoją pracę, ogromne zaangażowanie i czas włożony w przygotowania do tego koncertu. Dziękujemy za to, że na co dzień dzielisz się z nami swoją pasją do muzyki, że nas inspirujesz, pracujesz nad naszym kunsztem muzycznym i sprawiasz, że z każdą próbą
stajemy się coraz lepszą orkiestrą. — mówiła wśród oklasków dochodzących z całej sali.
Podziękowania zostały także skierowane w stronę solistów, którzy wykonywali wraz z orkiestrą część utworów, a byli nimi Alicja Kołodziejczyk, Izabela Nalepka, Natalia Górka, Klaudia Doniec, Bogusław Nawara i Wojciech Kruczek.

Jak przyznają muzycy ten koncert, jak i cała dotychczasowa aktywność orkiestry mogła mieć miejsce dzięki wsparciu, jakie jest im przekazywane. Szczególne podziękowania zostały przekazane Księdzu Michałowi Kowalskiemu, Parafianom i Mieszkańcom Woli Zachariaszowskiej, Sołectwu, Zarządowi i druhom OSP, Gminie Zielonki, a także Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego reprezentowanego podczas koncertu przez wicemarszałka Łukasza Smółkę.

W rozmowie z nami Prezes Kapeli Karolina Przeniosło przyznaje, że czwartkowy koncert był dużym wydarzeniem dla orkiestry, — Jesteśmy wzruszeni tak wspaniałym odbiorem przez widownię i dumni, że możemy reprezentować Gminę Zielonki. To był nasz pierwszy koncert po pandemii i zdecydowanie na nim nie poprzestaniemy. — dodaje.

Redakcja życzy wielu sukcesów w nowym, 2023 roku. Liczymy na kolejne wspaniałe koncerty!
TN

Na zdjęciach muzycy Orkiestry “Wola” i publiczność.

wola1

wola2

wola3

wola4

wola6

wola7

 

 

Close Menu
Skip to content