Skip to main content
Drukuj
09.05_orkiestra_u_kardynala12

Aby tradycji stało się zadość, nasza zielonecka Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta zagrała w poniedziałek 9 maja kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi z okazji imienin. Wzruszenia i wagi wydarzeniu przydawała niedawna beatyfikacja Jana Pawła II. -To dzisiaj dla błogosławionego Jana Pawła II tutaj gracie. (…) Papież zawsze wspominał Zielonki, że dla Niego rozweselaliście co roku ten dziedziniec.– mówił ksiądz kardynał.Pogoda była wspaniała, a nastroje odświętne. W pełnym słońcu pięknie połyskiwały stroje krakowskie. W tym roku udało się zaskoczyć kardynała – kiedy wjechał na dziedziniec kurii metropolitarnej przy ulicy Franciszkańskiej – powitała go muzyka przybyłej wcześniej orkiestry dowodzonej przez kapelmistrza Wojciecha Karwata. Niespodzianka się udała: – Jak dobrze, że jesteście, właśnie czegoś mi brakowało w tym roku – powitał orkiestrę kardynał Stanisław Dziwisz.

Życzenia i kwiaty w imieniu parafii oraz całej gminy złożyli kardynałowi wójt Bogusław Król oraz ksiądz proboszcz Andrzej Olszowski. Anna Sieńko wystąpiła przed kardynałem z deklamacją słynnego fragmentu „Tryptyku Rzymskiego” autorstwa Jana Pawła II. – Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść do góry, pod prąd – kardynał wypowiedział ostatnie słowa razem z nią. Następnie przez dziedziniec popłynęły znane melodie krakowskie i religijne – takie jak „Barka”, „Czarna Madonna”, „Krakus”, „Ravanello”.

Ksiądz kardynał dziękował za dochowanie tradycji, w tym za obecność naszej orkiestry na procesji ku czci św. Stanisława na Skałkę, która odbyła się poprzedniego dnia, 8 maja.  

Być może nie tylko z fotografii spoglądał dzisiaj na orkiestrę błogosławiony Jan Paweł II, jak zresztą sugerował kardynał Stanisław Dziwisz. Na dziedzicu kurii prezentowana była wystawa najpiękniejszych zdjęć Ojca Świętego, w tym dwie tablice poświęcone Jego wizytom w Zielonkach. Po zakończonym koncercie najstarsi członkowie orkiestry rozpoznawali twarze towarzyszące niegdysiejszemu kardynałowi Wojtyle na fotografiach z naszej gminy.

AM

09.05_orkiestra_u_kardynala1

09.05_orkiestra_u_kardynala2

09.05_orkiestra_u_kardynala4

09.05_orkiestra_u_kardynala6

09.05_orkiestra_u_kardynala7

09.05_orkiestra_u_kardynala8

09.05_orkiestra_u_kardynala9

09.05_orkiestra_u_kardynala10

09.05_orkiestra_u_kardynala11

09.05_orkiestra_u_kardynala13

09.05_orkiestra_u_kardynala15

09.05_orkiestra_u_kardynala18

09.05_orkiestra_u_kardynala19

Close Menu
Skip to content