Skip to main content
Drukuj
Wzorem wcześniejszych lat, by popularyzować zdrowy styl życia na terenie gminy Zielonki, w drugi weekend września odbędzie się „Bieg Marchewkowy”. To już dziewiąta odsłona wydarzenia, w którym mogą wziąć udział biegacze ze wszystkich grup wiekowych. W każdej z dotychczasowych edycji brało udział około 500 osób.
Do tej pory w wydarzeniu uczestniczyli głównie mieszkańcy gminy Zielonki oraz Krakowa, jednak na listach startowych można było również znaleźć mieszkańców Małopolski, a także Śląska. Nazwa biegu nawiązuje do tradycji uprawiania marchwi na naszych terenach. Była ona płukana w przepływającej przez gminę rzece Białusze i później sprzedawana w Krakowie. Marchew jest tu uprawiana do dziś.
Biegi odbędą się na trasach 13,8km i 6,3km, a nordic walking na dystansie 6,3km. Trasy będą wskazane na mapach. Dla dzieci przygotowano następujące odcinki: 50 m dla kategorii wiekowych 2-5 lat, 100 m dla 6-7 lat, 200 m dla 8-9 lat oraz 400 m dla 10-12 lat. Wszystkie zostaną rozegrane na boisku sportowym Zieleńczanki.
Przed rozpoczęciem biegu trzeba będzie odebrać pakiet startowy.
Zapisy pod linkiem.
Poniżej prezentujemy plakat wydarzenia.
Skip to content