Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

Tonie_2011Zespół zajął III miejsce podczas odbywającego się 22 i 23 stycznia XX Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej KOLĘDY I PASTORAŁKI – MYŚLENICE 2011 pod honorowym patronatem Jego Eminencji Stanisława Kardynała Dziwisza, Metropolity Krakowskiego. Jury oceniło 25 zespołów chóralnych z całej Polski (m.in. z Krakowa, Gliwic, Lublina, Warszawy, Nowego Targu) oraz spoza granic Polski – z czeskiego Cieszyna.

Radość wśród członków zespołu była ogromna tym bardziej, że występ, choć bardzo udany, musiał odbyć się w bardzo okrojonym składzie chóru – aż 14 osób chorowało. To bardzo duże wyróżnienie znaleźć się na podium w tak prestiżowym konkursie. Dziękuję wszystkim chórzystom i instrumentalistom za zaangażowanie i piękny występ a organizatorom festiwalu za miłą i ciepłą atmosferę – mówi Anna Roj, prowadząca Fermatę instruktor muzyczny w CKPiR, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.
W ramach festiwalu zespół brał udział w oprawie muzycznej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w Myślenicach. Festiwal zorganizował: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy krakowskiej kurii, myślenickich parafii, samorządu miejskiego i powiatowego Myślenic oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Myślenicach.
Jury przewodniczył prof. dr hab. Jerzy Kurcz (Akademia Muzyczna w Krakowie), a w skład zespołu oceniającego weszli: ks. prof. dr hab. Robert Tyrała (Akademia Muzyczna w Krakowie), prof. dr hab. Czesław Freund (Akademia Muzyczna w Katowicach) oraz prof. dr hab. Andrzej Banasiewicz (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Zespół Fermata wystąpił w kategorii chóry z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. W wykonaniu zespołu z Zielonek zabrzmiały trzy kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Do szopy, hej pasterze” i czeska kolęda „Pujdem spolu do Betlema”.
W ogóle styczeń był dla zespołu bardzo pracowity. Oprócz koncertu w Zielonkach (6 stycznia) zespół brał udział także w I Festiwalu Organowym w Toniach (16 stycznia, patrz: mniejsze zdjęcie), oraz kolędował w kościele św. Idziego w Giebułtowie. Przed zespołem należyty odpoczynek podczas ferii zimowych, ale zanim to nastąpi starszą grupę czeka jeszcze udział w V Warsztatach Gospel w Sieprawiu.
CKPiR

Myslenicestyczen_11

font-size: 10pt;

Skip to content