Skip to main content
Drukuj

26 maja uroczyście otworzono Galerię Sztuki w Folwarku Kultura w Owczarach (filii Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach). To idealne miejsce do zdobycia nowych umiejętności i rozwinięcia swojego warsztatu artystycznego pod okiem doświadczonych instruktorów.

– Otwieramy Galerię Sztuki w Owczarach – świeżo po remoncie, z nowym oświetleniem, z nowym systemem wystawienniczym i kamienną dekoracją na ścianie. To prawdopodobnie pierwsza w gminie Zielonki galeria, która jest dla Państwa: mieszkańców, pasjonatów i hobbystów, którzy chcą z nami rozwijać swoje talenty – mówiła zastępca dyrektora CKPiR w Zielonkach Katarzyna Żak.

W galerii zaprezentowano prace plastyczne dzieci, młodzieży i dorosłych uczęszczających na zajęcia malarstwa i rysunku oraz sztuk plastycznych i ceramicznych. Niespodzianką wieczoru był występ akordeonisty Bartosza Sioły.

W pracowni ceramicznej, pod okiem instruktora Przemysława Lasonia, powstają niepowtarzalne prace. Zabawa z gliną to świetny sposób na rozwijanie kreatywności, dająca radość z procesu twórczego. Było to widać w zaprezentowanych glinianych naczyniach, aniołkach, domkach i figurkach zwierząt.

– Na moje zajęcia przychodzą dzieci i dorośli, przeważnie ze swoimi pomysłami, dlatego te prace są wyjątkowe i unikalne – tłumaczy instruktor. – Proces tworzenia z gliny jest złożony i wieloetapowy. Na początku ręcznie wyrabia się i formuje glinę. Gdy prace wyschną następuje wypał biskwitowy. Kolejnym krokiem jest szkliwienie i wypał glazurowy. Warto czekać na efekt końcowy – kontynuował.

Dzieci, młodzież i dorośli mogą rozwijać również umiejętności malarskie i techniki artystyczne podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Sebastiana Szczepaniaka. Uczestnicy warsztatów uczą się różnych stylów malarskich, technik mieszania kolorów, perspektywy czy kompozycji. Ich prace można podziwiać w owczarskiej galerii. Tymczasem 23 czerwca odbędzie się kolejna wystawa. Tym razem fotografii uczestników zajęć prowadzonych właśnie przez Sebastiana Szczepaniaka.

Galeria Sztuki w Owczarach jest czynna w godzinach funkcjonowania Folwarku Kultura w Owczarach (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.00).

KB

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z otwarcia galerii.

Skip to content