Skip to main content
Drukuj

fermata113 grudnia odbyła się premiera koncertu on-line w wykonaniu solistów i chóru z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego pod dyrekcją Anny Roj. W repertuarze znalazły się piosenki krakowskich artystów takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Marek Grechuta, Danuta Rinn i inni.
Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach jest zapowiedzią Koncertu Wiosennego 2021 Fermaty, który planowany jest na żywo, przed publicznością, w przyszłym roku. W niedzielnym koncercie wystąpili chórzyści z Młodzieżowego Chóru Fermata oraz członkowie zespołu instrumentalnego. Pieczę nad przygotowaniami i reżyserią objęła Anna Roj z pomocą Anny Wołczańskiej i Sebastiana Szydło.
Mijający rok nie sprzyjał organizacji koncertów zespołu. Mimo, że mieliśmy piękne plany, większość musieliśmy odwołać. Jednak bardzo chcieliśmy trwać w zespole i śpiewać. Stąd pojawiły się pomysły z wykorzystaniem nowych technologii. Nie ukrywam, że koncert on-line był wyjątkowym doświadczeniem. Z jednej strony czuliśmy radość i wiele pozytywnej energii ze spotkania i wspólnego śpiewania, ale z drugiej strony stały puste krzesła… Bardzo się cieszę, że premierę obejrzało tyle osób. Dziękuję wszystkim wykonawcom i obsłudze technicznej. Dziękuję za zaangażowanie i serce. Koncert, choć krótki, uważam za udany i mam wielką nadzieję, że powtórzymy go wiosną na żywo czego sobie i Państwu serdecznie życzę – mówi Anna Roj, dyrygent zespołu Fermata.
Koncert można obejrzeć na kanale YouTube wpisując: Fermata – koncert on-line.

Wystąpili:
Młodzieżowy Chór Fermata w składzie: Gabriela Bartula, Natalia Calik, Amelia Chrzan, Gabriela Jęczmionek, Maria Koper, Gabriela Kuchta, Małgorzata Łyczko, Hanna Malinowska, Alicja Małek, Zuzanna Prochal, Karolina Sieńko, Marceli Krawczyk,
Michał Latinek, Marcin Leszega, Marek Małek, Maksymilian Ornat, Kamil Sieńko, Sebastian Szydło.
Zespół instrumentalny w składzie: Klaudia Doniec flet poprzeczny, Dominika Cielecka obój, Aleksandra Skierka-Przybyłka saksofon altowy, Szymon Alibożek saksofon altowy, Jarosław Kaczmarczyk saksofon tenorowy, Dawid Roj trąbka, Jakub Stawiarski puzon
Gabriela Mruk skrzypce, Magdalena Kizior altówka, Jakub Misiniec pianino, Tomasz Kępski gitara, Paweł Królikowski gitara basowa, Sławomir Dziedzic perkusja.
Aranżacja muzyczna: Marek Pawełek, Anna Roj
Prowadzenie koncertu: Marcin Kruk
Scenotechnika, realizacja dźwięku i nagranie audio WW Sound&Light  Wojtek Kokoszka
Nagranie video i montaż SZOK  sp. z o.o. Kraków
Organizacja: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach

fermata2

fermata3

fermata4

fermata5

Close Menu
Skip to content