Skip to main content
Drukuj

tirniejgdansk_16.04

 

16 kwietnia w Gdańsku odbył się turniej Baltic Cup – Grand Prix Polski Cheerleaders. Drużyna LIDEREK działających przy CKPiR w Zielonkach wzięła udział w imprezie organizowanej przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej wśród ponad czterystu zawodniczek i zawodników reprezentujących 40 zespołów cheerleaders z całej Polski.

 

Była to wielka młodzieżowa impreza taneczna przeznaczona dla grup młodzieżowych począwszy od szkół podstawowych (najmłodsza kategoria, w której startowała nasza drużyna – juniorzy młodsi) – poprzez młodzież gimnazjalną, aż po szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe. Niewątpliwą atrakcją zawodów w Gdańsku była możliwość podziwiania występów aktualnych Mistrzów Polski. Swoje umiejętności zaprezentował zespół Flash Junior z Garwolina, który to kilkanaście dni po zawodach w Gdańsku wyjeżdżał na Mistrzostwa Świata w Orlando w USA.
Reprezentująca Gminę Zielonki drużyna LIDERKI w swojej kategorii wiekowej pokonała pięć drużyn, ostatecznie zajmując zaszczytne 5 miejsce. Biorą pod uwagę staż taneczny reprezentujących Zielonki zawodniczek (dziewczęta trenują od października 2010 r.) oraz fakt, że był to ich pierwszy w karierze turniej cheerleaders, wynik końcowy jest wielkim sukcesem.
W tym miejscu pragnę podziękować sponsorom. Dzięki wsparciu finansowemu jakiego udzielili nam pan Marcin Miłoś właściciel firmy FRYZJERNIA ARTYSTYCZNA z ul. Garlickiej w Zielonkach oraz pan Dariusz Sarota właściciel firmy Ubezpieczenia SRT Group Dariusz Sarota z ul. Krakowskie Przedmieście 116a/5 w Zielonkach, łatwiej było pokryć koszty związane z dojazdem oraz zakwaterowaniem drużyny w Gdańsku.
Podziękowania należą się również sprawującym opiekę nad drużyną: pani Anecie Sum, pani Anecie Górak oraz pani Anecie Szablowskiej oraz starszym zawodniczkom Karolinie Siwek i Agnieszce Bućwińskiej.
W turnieju wzięły udział zawodniczki:
Dagmara Szablowska, Magda Kosowska, Julia Dragosz, Ewelina Mosur, Natalia Krawczyk, Gabrysia Gołda, Gabrysia Wawrzyniak, Dominika Palimąka, Gabrysia Górak oraz Maja Sum.
Katarzyna Gazda
trener drużyny

 

turniej_gdansk_16.04_b

turniej_gdansk_16.04_d

turniej_gdansk_16.04_e

turniej_gdansk_16.04_f

Close Menu
Skip to content