Skip to main content
Drukuj

fermata019 czerwca w sali teatralnej przy parafii św. Jadwigi w Krakowie odbył się wyjątkowy koncert zespołu Fermata, który był zwieńczeniem całorocznej pracy młodych muzyków. Podczas sobotniego wieczoru wystąpił: Młodzieżowy Chór Fermata wraz z solistami, skład kameralny oraz zespół instrumentalny. Muzycy zaśpiewali pod dyrekcją: Anny Roj, Anny Wołczańskiej i Sebastiana Szydło. Repertuar z polską i zagraniczną muzyką rozrywkową zachwycił publiczność, która nagrodziła zespół gromkimi brawami.

Ten koncert był podsumowaniem szczególnego i trudnego roku dla wszystkich, zarówno dla muzyków spragnionych koncertowania i występów, jak i samej publiczności. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się członkowie składu kameralnego zespołu Fermata pod dyrekcją Anny Wołczańskiej. Artyści zaprezentowali dwa utwory a capella: „Summertime” autorstwa George’a Gershwina oraz  piosenkę „Kolorowy wiatr” z  filmu „Pocahontas”. Tym występem zespół żegnał się z panią dyrygent, po trzech latach współpracy. Za wspaniałą pracę, którą docenia także młodzież – dziękował dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, wręczając kwiaty wzruszonej Annie Wołczańskiej.
Młodzieżowy Chór Fermata również rozpoczął swój występ dwoma utworami a capella. Jednym z nich była piosenka „Feel it still”, podczas której w roli dyrygenta zadebiutował Sebastian Szydło. Zespół zaśpiewał też utwór „Pragną ocki” Stanisława Wiechowicza pod batutą Anny Roj. Do muzyków dołączył zespół instrumentalny grając kilka utworów z repertuaru krakowskich artystów takich jak Ewa Demarczyk, Beata Rybotycka, Grzegorz Turnau oraz Zbigniew Wodecki. Nie zabrakło też utworów zagranicznych: „Heal the world” Michaela Jacksona czy też dwukrotnie zaśpiewanego na bis utworu „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen.
„Fermaty chciałoby się słuchać w nieskończoność” – tak podsumował występ dyrektor Marek Płachta. Wszystkim uczestnikom koncertu oraz całemu zespołowi Fermata, w imieniu swoim oraz całego prezydium Rady Gminy Zielonki podziękowała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik.
– Muzyka łączy ludzi. To niesamowite jak dźwięki, nuty, śpiew, potrafią tak wspaniale połączyć ludzi. Daje to dużo emocji i wrażeń, których Państwu także życzę – powiedziała na zakończenie Anna Roj, dzięki której w 2007 roku powstał zespół Fermata i tak pięknie się rozwija do dziś.
KB

Zdjęcia przedstawiają artystów z zespołu Fermata podczas koncertu.

fermata1

fermata2

fermata3

fermata4

fermata5

fermata6

Close Menu
Skip to content