Skip to main content
Drukuj

Wraz z konkursem teatralnym niedawno podsumowaliśmy i konkurs recytatorski. 12 marca 2010 r. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, stanowiący eliminacje do 55-tego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Mogilanach, który odbył się 23 marca 2010 r. Zdobywczyni I miejsca w kategorii gimnazjum w gminie Wiktoria Stachowicz zajęła też w powiecie pierwszą lokatę w swojej kategorii wiekowej.

 

Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu gminy Zielonki w tym: Zespół Szkół w Bibicach, Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej, Zespół Szkół w Korzkwi, Zespół Szkół w Zielonkach i SP w Owczarach. Ogółem 55 uczestników. Jury w składzie: Magdalena Lech, Iwona Opałka i Dorota Bulak w Gminnym Konkursie Recytatorskim wyłoniło zwycięzców w kilku kategoriach. W kategorii Misia Puchatka I miejsce zajął Maksymilian Kida z ZS w Woli Zachariaszowskiej, II miejsce zajęła Izabela Czyż z ZS w Korzkwi, III miejsce – Paulina Wierzbicka z ZS w Korzkwi. W kategorii „recytacja klasy III –VI” I miejsce zajęła Maja Sadowska z ZS w Korzkwi, II miejsce – Maria Żylska z ZS w Woli Zachariaszowskiej, III miejsce Zofia Wilk z ZS w Korzkwi, przyznano też wyróżnienie – Filipowi Majorowi ze SP w Owczarach. W kategorii „recytacja gimnazjum” I miejsce zajęła Wiktoria Stachowicz z ZS w Bibicach, II miejsce – Wiktoria Pater z ZS w Bibicach, III miejsce exequo – Magdalena Kawałek i Aleksandra Fior z ZS w Korzkwi. Jury nie przyznało miejsca w kategorii Jednego Aktora i Wywiedzione ze Słowa. Specjalna nagroda w kategorii Poezji Śpiewanej przypadła Alicji Warmusz z ZS w Woli Zachariaszowskiej.
Zdobywczyni I miejsca uczennica gimnazjum w Bibicach Wiktoria Stachowicz zajęła też pierwszą lokatę  w swojej kategorii wiekowej na 55-tym Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Mogilanach. Serdecznie gratulujemy. Reprezentująca gminę Zielonki uczennica zachwyciła jury już na poziomie gminnym rywalizacji wykonując piosenkę Edyty Geppert „Jutro zagram” i „Artystę” Sławomira Mrożka. Jury w gminie doceniło znakomity kontakt z widownią, dobrą dykcję i to, że Wiktoria jest w recytacji bardzo przekonująca. Postawiła poza tym na oryginalny i ciekawy repertuar. Utworem „Jutro zagram” wywalczyła sobie pierwsze miejsce w powiecie w swojej kategorii wiekowej. Jest to pierwszy taki sukces trzecioklasistki, która pasjonuje się także teatrem, stąd życzymy kolejnych laurów, a przede wszystkim satysfakcji z przygody z poezją.
Centrum Kultury podsumowało konkurs recytatorski w CIS 23 kwietnia wraz z konkursem teatralnym. Mieliśmy okazję uhonorować laureatów i ich opiekunów, którzy włożyli pracę w przygotowanie uczestników. Wszystkim należą się brawa, również tym którzy nie wygrali, a postanowili zmierzyć się w tej pięknej rywalizacji. Podczas finału kilku laureatów wykonało utwory, które przygotowali. Oklaskiwały ich najstarsze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie z Zielonek, którzy pod opieką swoich wychowawczyń odpowiedzieli licznie na zaproszenie do CIS. Dyrektor CKPiR Marek Płachta dziękując im za przybycie wyraził nadzieję, że finał zachęci do udziału w konkursie w przyszłym roku i przed kolejnym jury znowu stanie trudne zadanie oceniania tak wielu świetnie przygotowanych wykonawców.
IO

 

kon_rec_2010_035

Wiktoria Stachowicz podczas konkursu w Mogilanach – zdjęcie dzięki uprzejmości GOK Mogilany

recytacje_2010

Nasi laureaci

 

A z marcowych zmagań:

recytacje_a_2010

recytacje_c_2010

recytacje_d_2010

recytacje_e_2010

recytacje_f

recytacje_g_2010

 
Skip to content