Skip to main content
Drukuj

rowerRozpoczynamy cykl artykułów poświęconych opisowi zdigitalizowanych tras rowerowych, które zostały przygotowane na podstawie istniejących tras na terenie gminy Zielonki. Digitalizacja objęła łącznie ponad 150 km tras, które składają się na 11 tras rowerowych, przy czym warto zaznaczyć, że każda trasa kręcona jest w obu kierunkach, dlatego w praktyce możemy mówić o 300 km nakręconych tras.


Wirtualne trasy rowerowe w postaci interaktywnych prezentacji łączą w sobie materiały wideo, profil wysokościowy, mapę, widok 3D wraz z wizualizacją stopnia nachylenia podjazdów i zjazdów, podsumowanie parametrów trasy takich jak dystans, przewyższenia, opisy, a także informacje o różnych atrakcjach i ważnych punktach (np. parkingi, zabytki, miejsca odpoczynku, place zabaw) znajdujących się na trasie.
Zdigitalizowane trasy to odcinki, które zostały wyznaczone i opisane w Przewodniku rowerowym po gminie Zielonki. Aby nie powodować wrażenia tworzenia nowych tras, postanowiliśmy zachować funkcjonujące nazwy tras i szlaków, dzięki czemu użytkownicy z łatwością będą mogli korzystać ze wszystkich dostępnych opracowań na temat danej wyprawy.
Dzięki temu, że trasy są nakręcone w całości, będziecie Państwo mogli sami ocenić atrakcyjność, poziom trudności tras i bardziej precyzyjnie zaplanować swoje wycieczki dbając o komfort i bezpieczeństwo swój oraz współtowarzyszy wyprawy. W każdym wpisie dotyczącym konkretnej trasy rowerowej, będziemy przybliżać Państwu funkcjonalności, jakie są dla Państwa dostępne dzięki zdigitalizowaniu tras i umieszczeniu ich na odpowiednim portalu.
Zachęcamy do korzystania z przygotowanych tras.
Link do wszystkich tras

Funkcjonalność – interaktywność
Wyróżniającą cechą prezentacji tras Gminy Zielonki przygotowanych przez Stowarzyszenie „Zachariasz” w formacie „trassy.pl” jest bogactwo treści i pełna interaktywność. Wideo, mapy, widoki 3D, profile wysokości, wizualizacja stopnia nachylenia trasy, zdjęcia, opisy, atrakcje i ważne punkty na trasie (PoI) reagują na zachowanie użytkownika.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ w ramach realizacji działania „Widok na Zielonki – digitalizacja rowerowych tras turystycznych w gminie Zielonki” realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 r. pn. „Małopolska Gościnna – I edycja” Priorytet 1: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja produktów turystycznych i oferty turystycznej regionu.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

logoMalopolska

Skip to content