Skip to main content
Drukuj

angzerowka1

Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz” w Zielonkach we współpracy ze Szkołą Językową Shamrock uzyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na projekt pt. „Wcześnie zaczniemy – sukces osiągniemy – program rozwojowy SP w Korzkwi”. W ramach projektu dzieci klas „0” ze szkoły w Korzkwi uczyły się języka angielskiego bezpłatnie przez cały rok szkolny.

 

Dzieci ponadto w ramach projektu otrzymały książki do nauki języka. Wystarczyła tylko dobra wola dyrekcji szkoły i rodziców dzieci, aby projekt wystartował. Udało się dopasować lekcje angielskiego dla zerówkowiczów do szkolnego programu zajęć i podzielić 35 osób po max 8 osób w  grupach, żeby dzieci nie zostawały do późna w szkole. Aby spełnić ten ostatni warunek panie wychowawczynie zerówek Monika Jabłońska-Czyż i  Beata Kwiecień zostawały ze swoimi wychowankami po lekcjach, a te czekając na swój angielski odrabiały lekcje lub bawiły się.
25 czerwca odbyły się finałowe zajęcia, gdzie wystawiano przedstawienie w języku angielskim w dwóch grupach dzieci 5 i 6-letnich. Lektorki Natalia Urbaniak, Aleksandra Powałka, Beata Wróbel dołożyły wszelkich starań, aby wyeksponować efekty nauki języka angielskiego i udało się. Uśmiechnięte i z wymalowanymi buziami dzieci bez żadnych problemów wymawiały dialogi w języku angielskim. Dodatkowe barwne kostiumy sprawiały,  że mieliśmy  do czynienia z prawdziwą szkolną grupą teatralną. Na końcu było uroczyste rozdanie certyfikatów ukończenia kursu języka angielskiego.
Katarzyna Żak

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

angzerowka2
angzerowka3
angzerowka4
Skip to content