Skip to main content
Drukuj

Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca odbędzie się XI Rajd Rowerowy po gminie Zielonki. Zapraszamy wszystkich zapisanych rowerzystów. Wydawanie pakietów rozpoczynamy o 8.00 na miejscu startu, czyli terenie Klubu Sportowego Zieleńczanka w Zielonkach. Mieszkańców zapraszamy do kibicowania na trasie.

Poniżej kilka ważnych komunikatów od organizatora – Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji:
* Wydawanie pakietów startowych następuje w dniu imprezy w biurze rajdu na boisku sportowym LKS Zieleńczanka od godz. 8.00-10.00 na podstawie dokumentu ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna).
* W niedzielę, 16 czerwca będzie można się zapisać na rajd, pod warunkiem, że będą wolne pakiety – opłata wynosi 40 zł. Prosimy o płatność gotówką.
* Rajd Rowerowy w Zielonkach będzie się odbywał jedynie z dynamicznym wyłączeniem ruchu drogowego i dlatego należy przestrzegać przepisów Ruchu Drogowego. Uczestnicy rajdu poruszają się wyłącznie na rowerach odpowiadającym wymogom Prawa o Ruchu Drogowym oraz stosują się do poleceń organizatorów i służb porządkowych.
* W miejscach, gdzie następuje włączenie do ruchu z drogi gruntowej na drogę twardą, z drogi wewnętrznej na drogę publiczną lub tam, gdzie dochodzi do wjazdu z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem przejazdu, uczestnicy rajdu mają obowiązek się zatrzymać. Kontynuowanie jazdy może nastąpić jedynie na sygnał osoby zabezpieczającej miejsce niebezpieczne na drodze (Policja, Straż Pożarna, Służby Porządkowe).
* Uczestnicy poniżej 18-go roku życia jadą obowiązkowo w kasku ochronnym. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje zdarzeń losowych.
* Prosimy nie parkować samochodów na ul. Do Cegielni, gdyż tędy będzie przebiegać trasa przejazdu rowerzystów (start i meta). Parkowanie będzie możliwe w pobliżu boiska LKS Zieleńczanka przy ul. Spacerowej lub na parkingach przy Centrum Integracji Społecznej i Parku Wiejskim w Zielonkach.

Poniżej publikujemy plakat rajdu i mapę:

Close Menu
Skip to content