Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email
   tenis75        

Tenis ziemny stał się modny i bardzo lubiany, a to za sprawą takich polskich gwiazd jak Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Jerzy Janowicz. Także w naszej gminie, na kortach w Zielonkach i Pękowicach można doskonalenić naukę gry w tenisa. Osoby zainteresowane zapraszamy do wynajęcia kortu, z infrastrukturą lub bez, a bardziej zaawansowani zawodnicy mogą uczestniczyć w gminnej lidze tenisowej koordynowanej przez CKPiR w Zielonkach. Wśród seniorów liderem ligii tenisowej jest Władysław Kućmierczyk. Od niedawna może się także pochwalić złotym medalem i tytułem mistrza Polski w deblu, który zdobył podczas zawodów na korcie stołecznej „Warszawianki”.

Od tego roku Władysław Kućmierczyk startuje w zawodach w kategorii 75+ osiągając dobre wyniki. Jak sam przyznaje – Może brakuje mi  techniki, ale nadrabiam ambicją, koordynacją, przygotowaniem ogólnym oraz determinacją. W marcu w Chorzowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski, w trakcie których pan Władysław zdobył brązowy medal. W czerwcu przyszedł czas na start w zawodach „Babolat”, które odbywały się na kortach w Świnoujściu i Ahlbeck, na których też zdobył III miejsce. Dobrą kondycję i wytrwałość ćwiczył od dawna, gdyż wcześniej, przez 11 lat trenował kolarstwo. Obecnie cieszy go udział w kolejnych tenisowych rozgrywkach. Na przełomie czerwca i lipca rozgrywano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sopocie, na których zielonecki tenisista dotarł do ćwierćfinału w singlu i deblu. Od 13-17 lipca na kortach „Warszawianki” odbywały się Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym. Wraz ze Zbigniewem Pakietem z Krosna wywalczyli złoty medal i tytuł mistrzów Polski w deblu.
Nasz zawodnik w najbliższym czasie planuje udział w turnieju „Czarne diamenty”, który będzie się odbywać w Bytomiu i Katowicach. Trzymamy kciuki, a wszystkich mieszkańców naszej gminy zainteresowanych tenisem zapraszamy na korty w Zielonkach i Pękowicach.
KB

tenis75a

Skip to content