Strona w budowie
Batowice
Elżbieta Gołąb (od 5 lipca 2015 r.) Urodzona 3 maja 1977 roku; od 13 lat mieszka w Batowicach wraz z rodziną. Szerszemu gronu mieszkańców jest znana jako opiekun świetlicy dla dzieci w Batowicach, którą prowadziła przez 3 lata. Zawodowo, jako pedagog, pracuje w Ośrodku Socjoterapeutycznym w Krakowie na Górce Narodowej, choć ma też wykształcenie budowlane i wcześniej pracowała w tej branży. Do zostania sołtysem Batowic pchnęła ją chęć wprowadzenia pozytywnych zmian w miejscowości. Pytana o plany odpowiada: „Ład i porządek w miejscowości, integracja mieszkańców”. Nic więc dziwnego, że jeszcze w wakacje zajęła się sadzeniem ozdobnych krzewów na placu zabaw z grupą mieszkańców i zadbała o obniżenie studzienek w drodze. Wśród inwestycji wartych zrealizowania w najbliższym czasie pani sołtys wymienia: nowy plac zabaw, siłownię na świeżym powietrzu i chodniki przy najbardziej ruchliwych drogach. Cieszy się z przekazanych sołectwu pomieszczeń po gabinecie lekarza rodzinnego w budynku wiejskim, które będą mogły służyć do integracji rdzennych i nowych mieszkańców. Integracji już służy prowadzony przez nią na Facebooku fanpage Batowic, w którym na bieżąco informuje o podejmowanych przez nią i radę sołecką działaniach. Elżbieta Gołąb chwali też dobrą współpracę z radnym Krzysztofem Lepiarczykiem, z którym we wrześniu wspólnie zorganizowali piknik integracyjny dla mieszkańców dwóch miejscowości – Batowic i Dziekanowic.
Krzysztof Król (od około 1990, wybrany kolejny raz od 6 listopada 1994 do 4 lipca 2015) urodzony 10 marca 1954 roku.
Bibice
Tadeusz Łysek (od 22 listopada 2015 r.) – jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył również studia podyplomowe z zakresu handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Przez 20 lat pracował na różnych stanowiskach w międzynarodowych firmach. Sołtysowanie w jego rodzinie to tradycja, która zobowiązuje. Przez wiele lat sprawowali tę funkcję: babcia, dziadek i ciocia.
Magdalena Krawczyk (20 listopada 2011 r. – 22 listopada 2015 r.)
Anna Zabiegaj ( listopad 1988 r. – 20 listopada 2011 r. ) – urodziła się w Bibicach w 1945 r. Całe swoje życie związana była z miejscowością, w której się urodziła. Kultywowała tradycję ludową i obyczaje. – Zapamiętałem ją siedzącą na ławce w ogrodzie, słuchającą bibickich przyśpiewek. Z twarzą rozpromienioną i radosną – mówi Tadeusz Łysek, sołtys Bibic i radny gminy Zielonki. Zawsze chętna do współpracy, lokalna patriotka, umiłowała miejsce, w którym żyła. Opiekowała się Domem Ludowym, ale nade wszystko integrowała lokalną społeczność. Przez 23 lata była sołtysem Bibic – zaczynała jeszcze w 1988 r. Działała również w Kole Gospodyń Wiejskich w Bibicach, gdzie przez 35 lat była przewodniczącą. Zmarła 7 listopada 2023 r.
Bosutów-Boleń
Sławomir Zygmuntowicz (od 20 października 2024 r.) – urodził się 25 marca 1977 r. w Krakowie jako syn Zofii i Jana. Ma żonę Jolantę oraz dwie córki. Od urodzenia mieszka w Bosutowie. Ukończył Szkołę Podstawową w Bibicach, a następnie Zespół Szkół Budowlanych w Krakowie. Zawodowo związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, gdzie jest zatrudniony jako pracownik techniczny. Od 1993 r. działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bosutowie, a od 2021 r. jest jej wiceprezesem. W wolnym czasie interesuje się sportem. W latach 2019–2024 r. zasiadał w radzie sołeckiej sołectwa Bosutów-Boleń. Od 2024 r. pełni funkcję radnego Rady Gminy Zielonki. Zapytany, co najbardziej lubi w Bosutowie odpowiada: Panujący w tej miejscowości spokój i bliskość natury. To właśnie cisza i harmonia sprawiają, że Bosutów jest miejscem wyjątkowym. W naszej wiosce życie toczy się w spokojnym tempie, z dala od miejskiego zgiełku. To idealne miejsce na spacer, kontakt z przyrodą, czy po prostu chwilę wytchnienia. Bosutów to także moje miejsce na ziemi – tu się urodziłem i wychowałem. Każdy zakątek wiąże się dla mnie z jakimś wspomnieniem: dziecięcymi zabawami, rodziną, sąsiadami. Jednym z ważniejszych miejsc jest nasza nowa, piękna remiza strażacka. Jestem z nią szczególnie związany, bo w Ochotniczej Straży Pożarnej działam już od 16. roku życia.
Andrzej Zabiegaj (od 12 listopada 2021 do 20 października 2024 r.)
Katarzyna Harmata (7 kwietnia 2019 r. – 31 października 2021 r.) urodziła się w 1983 roku w Sandomierzu. Do Bosutowa przeprowadziła w 2016 roku z Krakowa. Ma męża Jarosława oraz dwójkę dzieci — Ignacego oraz Zofię. Zawodowo jest instruktorem szkolenia psów i behawiorystą zwierzęcym. Jest autorką artykułów o tematyce kynologicznej oraz książki „Radość na czterech łapach”. Związana ze stowarzyszeniem Błonia Bosutowskie oraz ze Stowarzyszeniem Koalicja dla Gminy Zielonki, którego była współzałożycielem.
Jan Gajoch (11 lutego 2007 r. – 7 kwietnia 2019 r.) Urodzony w 1976 roku, od urodzenia związany z sołectwem. Ojciec trójki dzieci.
Romuald Chwastek (od 18 września 1994 r. do 11 lutego 2007 r.) Zmarły. Radny Rady Gminy Zielonki w latach 1998-2010.
Brzozówka
Elżbieta Cich (od 7 kwietnia 2019 r.) urodziła się 5 listopada 1958 r., pochodzi z Ryglic w powiecie tarnowskim, w Tarnowie ukończyła średnią szkołę o profilu ekonomicznym. Ma męża i trzech dorosłych synów. Od założenia działa w Kole Przyjaciół Brzozówki. Od 2024 roku jest radną rady gminy Zielonki.
Adam Chludek ( 1 lutego 2003 r. – 7 kwietnia 2019 r.) Urodzony 30 kwietnia 1962.
Łudzik Władysław (27 listopada 1994 – 1 lutego 2003 r.) zmarł 2 lutego 2003 r.
Dziekanowice
Zbigniew Sikora (od 20 października 2024 r.) urodził się 6 lutego 1974 r. w Krakowie jako syn Stefana i Władysławy. Od urodzenia związany z Dziekanowicami. Ma jedną córkę. Ukończył Szkołę Podstawową w Raciborowicach, a następnie Technikum Gazowe w Krakowie. Obecnie zawodowo pracuje jako kierowca. W wolnym czasie zajmuje się domem i jego otoczeniem, w tym między innymi pracami w ogrodzie, w którym uprawia warzywa i owoce. Interesuje się piłką nożną, jest kibicem jednego z krakowskich klubów. W latach 2015–2024 zasiadał w radzie sołeckiej sołectwa Dziekanowice.
Zapytany, co najbardziej lubi w Dziekanowicach, odpowiada: Ciszę i spokój, które tu panują oraz piękne widoki. Mamy prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich. Jest ono sercem wielu lokalnych inicjatyw. Spotykamy się przy okazji różnych wydarzeń. Widzę, jak zmienia się nasza okolica, ale jednocześnie jestem dumny, że nie tracimy tego, co najważniejsze – naszego charakteru, historii i tradycji. Podjąłem się funkcji sołtysa, ponieważ zależy mi na tym, aby mieć realny wpływ na to, jak nasza miejscowość będzie się zmieniać. To dla mnie ogromna odpowiedzialność, ale i satysfakcja, bo wiem, że wspólnie z mieszkańcami możemy sprawić, że życie tutaj stanie się jeszcze lepsze. Mam mnóstwo pomysłów dotyczących przyszłości Dziekanowic i wierzę, że z pomocą innych uda się je zrealizować.
Stanisław Czaplak (od 27 września 2019 r. do 16 listopada 2023 r.) urodził się w miejscowości Grabie w gminie Wieliczka w 1939 r. W swojej karierze zawodowej pracował jako nauczyciel w Technikum Melioracji Wodnych w Krakowie. Był również dyrektorem Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę „Wodrol” w Wieliczce. Swoje życie związał ze wsią i rolnictwem. Działał społecznie od najmłodszych lat życia. Po 30 latach życia w Dziekanowicach, znając dobrze problemy mieszkańców tego obszaru, został sołtysem tego sołectwa w 2015 r. Do samego końca działał społecznie, jednym z ostatnich wydarzeń, w jakich brał aktywny udział były dożynki parafialne w sierpniu bieżącego roku. Planował również akcję mikołajkową dla dzieci z Dziekanowic. – Zapamiętamy go jako osobę, która była bardzo pracowita i nie bała się podejmować trudnych spraw, które dotykały mieszkańców – mówi Halina Ptak, Przewodnicząca KGW Dziekanowice. Zmarł 16 listopada 2023 r., w 9 roku sołtysowania..
Krzysztof Lepiarczyk (od 19 kwietnia 2015 r. do 27 września 2015 r.) Z zawodu jest m. in. muzykiem – nauczycielem w szkole muzycznej, ale uczy też muzyki w szkole powszechnej (w zespołach szkół: w Bibicach i w Więcławicach Starych) dzieci od pierwszych klas szkoły podstawowej po gimnazjum. Dyplom zrobił z waltorni, ale kształci również w grze na akordeonie i fortepianie. Mieszkańcom Dziekanowic dał się poznać m.in. jako akompaniator kolęd podczas dnia babci i dziadka w styczniu tego roku. Jest również muzykiem sesyjnym, współpracuje z dwoma studiami nagrań w Krakowie, owocami tego są nagrywane płyty wraz ze znakomitymi osobistościami polskiej sceny muzycznej. Komponuje i prowadzi projekty muzyczne takie jak Loonypark, Sticky Hands, Padre. W tym roku planuje wydać oficjalnie swoją solową płytę. Ma żonę Izabelę i dwóch synów – starszy Emil ma sześć lat, a młodszy Juliusz cztery miesiące. Działalnością społeczną zaraził się m.in. przygrywając korowodom dożynkowym – kołom gospodyń z Dziekanowic i Batowic podczas świąt plonów. – Zależy mi na tym, żeby działo się coś dobrego, nowego, spełniam się w nowej funkcji. Na co dzień chcę dbać o interesy sołectwa i o potrzeby mieszkańców, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa – mówi nowy sołtys, który reprezentuje również Dziekanowice, tak jak i sąsiednie Batowice, w radzie gminy Zielonki.
Stanisława Ryńska (od 16 kwietnia 2011 r. do 19 kwietnia 2015 r.) jest od urodzenia mieszkankanką tej miejscowości. Mieszka z mężem i dwoma pracującymi już synami. Działa w Kole Gospodyń Wiejskich od początku jego istnienia, jest wiceprzewodniczącą. Wcześniej, od czterech kadencji, była członkiem rady sołeckiej Dziekanowic, również za sołtysowania poprzednika Mateusza Wy¿gi. – Mamy wybudowaæ plac zabaw, zamierzamy również zagospodarować otoczenie wokół świetlicy planuje pani Stanisława Ryńska.
Mateusz Wyżga (od 9 marca 2003 r. do 16 kwietnia 2021 r.)
Jan Witek (od 7 marca 1999 r. do 9 marca 2003 r.)
Zdzisław Tynor (od 13 listopada 1994 r. do 7 marca 1999 r.)
Władysław Raźny
Garlica Duchowna
Artur Nogieć (od 20 lipca 2014 r.) Po rezygnacji Wiesława Kopijki podczas zebrania sołectwa Garlica Duchowna 20 lipca dokonano wyboru nowego sołtysa i nowej, liczniejszej, bo już nie 5-, a 8-osobowej, rady sołeckiej. Nowym sołtysem Garlicy Duchownej został Artur Nogieć. Kandydatów na sołtysa było dwóch: Mirosław Habera, który otrzymał 13 głosów oraz Artur Nogieć, który zdobył poparcie 35 głosujących spośród 50 obecnych na sali mieszkańców (oddano też 2 głosy nieważne). W skład nowej rady sołeckiej weszli: Gryglik Wiesław, Hamela Jacek, Kopijka Halina, Królikowski Paweł, Markiewicz Piotr, Mitka Stanisław, Mućka Zbigniew, Pyrcz Dobrosław. Artur Nogieć ma 52 lata, żonę i dwie dorosłe córki. W Garlicy Duchownej mieszka od urodzenia. Jak mówi, jest typem społecznika, zawsze aktywnie bierze udział w życiu społecznym nie tylko swojej miejscowości, ale i sąsiednich. Od lat angażuje się w pielęgnowanie i propagowanie podkrakowskich tradycji, udziela się w zespołach regionalnych „Tradycja” z Trojanowic, „Przyjaciele” z Garliczki oraz innych, zawsze tam, gdzie jest potrzebny akompaniament akordeonu. Jest też członkiem OSP w Woli Zachariaszowskiej i myśliwym – działa w kole „Żubr”, a zawodowo prowadzi własną firmę i uprawia 5-hektarowe gospodarstwo.
Wiesław Kopijka (od 1997 do 20 lipca 2014 r.?)
Tadeusz Walczak (od 6.11.94 do 1997 r.?)
Garlica Murowana
Monika Sieńko (od 2024 roku) urodziła się 3 grudnia 1985 r. w Krakowie jako córka Stanisława i Stanisławy. W 2010 r. zawarła związek małżeński z Piotrem, z którym ma dwójkę dzieci – syna oraz córkę. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 48 na krakowskich Bielanach oraz XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Studiowała Geografię z Turystyką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje na recepcji w hotelu. W Garlicy Murowanej mieszka od 2014 r. W latach 2019–2024 była członkiem rady sołeckiej. Od niedawna działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Garlicy Murowanej, z którym chętnie realizuje różne projekty – m.in. podczas ostatniego Święta Winobrania w Winnicy Garlicki Lamus, czy podczas Dnia Dziecka organizowanego w sołectwie. W wolnym czasie uwielbia podróżować oraz czytać książki. Jest fanką francuskich i hiszpańskich filmów. Ceni sobie każdą aktywność fizyczną – od spacerów po jazdę na rowerze.
Zapytana, co najbardziej lubi w Garlicy Murowanej, odpowiada: – Przede wszystkim ludzi. Za ich otwartość, sympatię oraz chęć do pomocy. Bardzo lubię również tutejszą przyrodę. Gdy się tu przeprowadzałam, moi teściowie zapewniali mnie, że będzie nam się żyło tu zdecydowanie lepiej niż w Krakowie. Bardzo szybko stwierdziłam, że mieli rację. Cenię sobie również bliskość do miasta, jak i ofertę zajęć pozalekcyjnych dla dzieci.
Dorota Król (od 23 lutego 2003 do 20 października 2024 r.) urodzona 8 marca 1972.
Zygmunt Sieńko (od 29. stycznia 1995 do 23 lutego 2023 r.)
Wanda Ledźwoń
Garliczka
Marta Żylska (od 21 czerwca 2015 r.) urodzona 19 września 1977 r. Choć z zawodu jest cukiernikiem, od lat wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, na którym uprawiają głównie owoce miękkie. Jest matką dwójki dzieci – syna (18 lat) i córki (16 lat). Lubi pracować społecznie, przez lata aktywnie zaangażowana była w życie szkoły w Woli Zachariaszowskiej, gdzie jako członek Rady Rodziców przez 13 lat pełniła rolę skarbnika. Gra też w orkiestrze OSP „Wola” na saksofonie tenorowym, jest współzałożycielką grupy „Przyjaciele”, pielęgnującej zwyczaje lokalne i kolędnicze. Pani Marta, jako sołtyska, chciałaby godnie reprezentować mieszkańców i zrealizować ich oczekiwania: – Trzeba skończyć budowę kanalizacji na Garliczce-Chochół. Nasza miejscowość jest rozległa, a nie mamy ani placu zabaw, ani świetlicy, czy budynku, gdzie mogliby spotkać się mieszkańcy. Dlatego chciałabym zdobyć działkę na plac zabaw, najlepiej by był ulokowany w centrum wsi, zresztą mam już coś na oku. Marzy mi się też budynek. Wiadomo, że nie może go mieć każda wieś, ale Garlica Duchowna też nie ma swojego, więc może moglibyśmy wspólnie kupić działkę i dla dwóch miejscowości coś zbudować? – planuje Marta Żylska.
Jerzy Żuchowicz (od 18 grudnia 1994 r. do 23 stycznia 1999 r. oraz od 26 stycznia 2003 do 21 czerwca 2015 r.) urodzony ur. 4 czerwca 1952 r.
Jerzy Habera (od 23 stycznia 1999 r. do 18 grudnia 1994 r.)
Grębynice
Adam Duliński (od 2 marca 2003 ) urodzony 2 stycznia 1950 r.
Tadeusz Kozioł (prawdopodobnie od 1978 r., a na pewno od 26 lustopada 1994 r. do 2 marca 2003 r.). Zmarł.
Januszowice
Marta Sadzik (od 22 maja 2011 r.) urodzona 27 lutego 1963 r. w Januszowicech. Mieszka z mężem i dwiema córkami. – Jako sołtys chce pobudzić społeczne aktywności poprzez spotkania integracyjne, również zaktywizować młodzież, ale i wracać do kulturowych korzeni. W Januszowicach przydałby się plac zabaw i boisko, już rozmawiam z osobami, które mogłyby sprzedać teren – mówi nowa sołtys. Przed panią sołtys jako jedno z pierwszych wyzwań – opracowanie Planu Odnowy Miejscowości.
Albin Kolarski (od 20.12.94 do 22 maja 2011 r.) urodzony 24 listopada 1944 r. Zmarł.
Zdzisław Tomczyk (od 1992 r. do 1994 r.)
Franciszek Calik (od 1991 r. do 1992 r.)
Korzkiew
Agata Polakiewicz (od 20 października 2024 r.) urodziła się 5 lutego 1974 r. w Krakowie, jako córka Józefa i Marianny. W 1999 r. zawarła związek małżeński z Robertem, z którym ma dwóch synów. Wychowała się w Smardzowicach, gdzie chodziła do szkoły podstawowej (klasy I–VI). Dalszą edukację odbyła w Cianowicach (klasy VII–VIII), a następnie ukończyła szkołę krawiecko-odzieżową oraz liceum uzupełniające. Zawodowo związana jest z zespołem Szkolno- -Przedszkolnym w Przybysławicach, gdzie pracuje w administracji. W Korzkwi mieszka od 1999 r. Od 10 lat działa w Kole Gospodyń Wiejskich, a od 2022 r. jest jego Przewodniczącą. W ramach pracy w KGW lubi włączać się w liczne inicjatywy. Wolny czas poświęca na sport (uprawia pilates), czytanie książek oraz podróże.
Zapytana, co najbardziej lubi w Korzkwi, odpowiada: – Jej piękno i otoczenie. Niezwykle cenię spokój i bliskość natury. Korzkiew to miejsce, gdzie historia przenika się z codziennością, a widok zamku czy okolicznych lasów zawsze przypomina mi, jak wyjątkowe jest to miejsce. Jesteśmy najmniejszym sołectwem, ale jednocześnie jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów.
Janusz Macała-Wrześniowski (20 lutego 1999 r. – 7 kwietnia 2019 r. oraz 1 kwietnia 2023 r. – 20 października 2024 r.)
Angelica Kulesza (7 kwietnia 2019 – 2023r. ) – urodziła się w 1978 r. w Finlandii w Helsinkach. Od 1999 roku mieszka w Polsce. Ma męża Tomasza i trzech synów. Studiowała Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Krzysztof Zadora (18 grudnia 94 r. – 20 lutego 1999 r.)
Czesław Calik (1991 r. – 1994 r.)
Osiedle Łokietka
Krzysztof Olawski (od 11 marca 1999 r.) – urodzony 25 marca 1950 r.
Adam Hareńczyk (od 1991 r. do 1999 r.)
Owczary
Ewa Maj-Ślusarczyk (od 20 października 2024 r.) urodziła się 20 lipca 1976 r. w Krakowie jako córka Józefa i Zofii. Od urodzenia mieszka w Owczarach. Ukończyła szkołę podstawową w Owczarach, a następnie X Liceum Ogólnokształcące w rakowie. Studiowała Zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi na AGH w Krakowie. Ma męża Piotra i trójkę dzieci – dwóch synów oraz córkę. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Zielonki. W wolnym czasie lubi czytać książki i spędzać czas z rodziną. Jest członkiem Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Owczarach oraz przewodniczącą Rady Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybysławicach. Jest również honorowym dawcą krwi. Często angażuje się w akcje społeczne m.in. organizując co roku Szlachetną Paczkę.
Zapytana, co najbardziej lubi w Owczarach odpowiada: – Wszystko! Owczary to moje miejsce na ziemi. Tu każdy zakątek przypomina mi dzieciństwo i historie, które ukształtowały moje życie. Owczary to przede wszystkim ludzie – życzliwi, zintegrowani i zawsze gotowi do pomocy sąsiedzkiej. Owczary to pielęgnowane tradycje, ale też przyszłość, którą budujemy wszyscy razem, a ja się cieszę, że mogę być częścią tego rozwoju. Chciałabym, żeby każdy mieszkaniec Owczar, czuł się w nich tak dobrze, jak ja, a każdy odwiedzający czuł, że jest u nas mile widziany.
Iwona Siesiowicz (od 7 kwietnia 2019 r. do 19 października 2024 r.) – urodziła się w 1968 r. w Malborku, skąd w 1990 roku przeprowadziła się do Owczar. Ma męża i dwóch synów. Z wykształcenia agronom, zootechnik. Pracowała jako funkcjonariusz Służby Więziennej, za co została odznaczona srebrnym medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie na emeryturze.
Ryszard Krawczyk (od 16 stycznia 1993 r. do 6 kwietnia 2019 r.) Urodzony 30 marca 1955 r.
Pękowice
Adam Dąbrowski (od 7 kwietnia 2019 r.) – urodził się w 1987 w Częstochowie. W Pękowicach mieszka od 2013 r. Ma żonę Natalię oraz córkę. Z wykształcenia socjolog, ukończył też europeistykę oraz studium pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest doktorantem w Instytucie Socjologii UJ, gdzie pracuje jako asystent badawczy. Aktualnie kończy rozprawę doktorską zatytułowaną „E-mobilizacja na obszarach wiejskich Małopolski”, a jego ostatni artykuł „Youtubowe kreacje. Miejsca, ludzie i kultura” znalazł się w książce „Współczesny świat dziecka. Media i konsumpcja” pod red. Małgorzaty Boguni-Borowskiej. Związany z Fundacją Socjometr Laboratorium Rozwiązań Społecznych, której jest fundatorem oraz Stowarzyszeniem Perłą Pękowic.
Jerzy Buczak (od 3 marca 2007 r. do 6 kwietnia 2019 r.). Żonaty, troje dzieci.
Jan Siwek (od 31 stycznia 1999 r. do 3 marca 2007 r.) Zmarł.
Tomasz Buczak (od 1991 r. do 31 stycznia 1999 r.)
Przybysławice
Aleksander Tabor (od 9 października 2010 r.) Urodzony 18 listopada 1948 r.
Antonina Nowacka (od 25 sierpień 2002 r. do 9 października 2010 r.) Urodzony 7 czerwca 1945 r.
Jerzy Kiszka (od ? do ?)
Stanisław Krzaczyński (od 1991 do ?)
Trojanowice
Krzysztof Gaweł (od 11 czerwca 2017 r.) radny rady gminy Zielonki w latach 2010-2014 oraz ponownie od roku 2018.
Bożena Mędrek (od 24 maja 2009 r. do 11 czerwca 2017 r.)
Czesław Gaweł (m.in. od 10 stycznia 1999 r. do 22 lutego 2003 r. oraz od 18 stycznia do 21 kwietnia 2009 r.) Zmarł 21 kwietnia 2009 roku, radny w latach 2002-2009. Działał w komisjach: statutowej i etyki samorządowej oraz komisji infrastruktury technicznej i rozwoju gospodarczego. Wielokrotnie pełnił funkcję sołtysa od lat 70. XX wieku. Z jego inicjatywy nadano nazwy ulic w Trojanowicach.
– Zaangażowanie Czesława Gawła w projektowanie i budowę kanalizacji w Jego Trojanowicach było ogromne do ostatnich chwil życia. Wcześniej, przez wiele lat podejmował liczne, ważne dla mieszkańców inicjatywy społeczne. Wiele też miał nowych planów, ale niestety pozostawił ich realizację już kolejnym mieszkańcom Trojanowic — wspominał Bogusław Król, wójt gminy Zielonki w latach 1998-2024.
Wiesław Chrzan (od 6 listopada 1994 r. do 10 stycznia 1999 r. oraz od 22 lutego 2003 r. do 18 marca 2007 r.) Urodzony 30 sierpnia 1942 r.
Mieczysław Figiel
Węgrzce
Magdalena Listoś (od 6 grudnia 2017 r.) Urodzona 14 kwietnia 1978 r. Mieszka w Węgrzcach od 2007 r. Ma męża i córkę, z zawodu jest architektem, nagrodzona m.in. w konkursach na profesjonalistę Forbesa. Jej pasje to jazda i turystyka konna i krajoznawcza, sport oraz kultura.
Augustyn Jach (od 4 marca 2001 do 6 grudnia 2017 r.) Urodzony 28 maja 1943 r. Emerytowany nauczyciel geografii. Pełnił funkcję dyrektora w szkołach m.in. w Korzkwi i Raciborowicach. Od 1981 r. związany z Węgrzcami, a od 1995 r. jest ich mieszkańcem.
Stanisław Sandacz (od 11 czerwca 2000 r. do 21 września 2000 r.) Zmarł 21.09.2000 r. Pochodził z rodziny o tradycjach społecznych. Jego ojciec i dziadek również byli sołtysami. Chciał przebudować centrum wsi. Zagospodarował puste obiekty m.in. budynki po kółku rolniczym. Miał żonę oraz syna i dwie córki.
Józef Gajoch (od 1990 r. do 21 marca 2000 r.) Był wieloletnim sołtysem, członkiem Zarządu Gminy i Radnym Gminy Zielonki II kadencji. Funkcję sołtysa zaczął sprawować w 1990 r. Po pierwszej kadencji został uznany za najlepszego, spośród ośmiu, sołtysów gminy. Otrzymaną w ten sposób nagrodę pieniężną przeznaczył na wykonanie nawierzchni asfaltowej drogi na terenie sołectwa. W listopadzie 1995 r. Rada Gminy Zielonki wytypowała go do wniosku o przyznanie Nagrody Samorządowej. Otrzymał ją w 1996 r. Mówił wówczas -Może jestem za szybki. Może wyprzedzam działania gminy, ale taki już jestem. Chcę działać i ciągnąć za sobą do działania mieszkańców. Zmarł 21 marca 2000 r., po krótkiej i ciężkiej chorobie. Pochowany na cmentarzu w Batowicach.
Wola Zachariaszowska
Artur Kwiecień 27 czerwca wybrano nowego sołtysa Woli Zachariaszowskiej, został nim Artur Kwiecień. Artur Kwiecień jest z wykształcenia historykiem, przez 5 lat pracował jako nauczyciel w szkole w Woli Zachariaszowskiej. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Prywatnie żonaty, jest ojcem trójki dzieci. Jako sołtys chciałby być łącznikiem pomiędzy grupami społecznymi, które funkcjonują w Woli Zachariaszowskiej. Deklaruje swoje wsparcie m.in. dla szkoły, orkiestry Wola, wspólnoty parafialnej. Stawia na dialog i jeszcze pełniejszą integrację tych środowisk. Bezpieczeństwo mieszkańców sołectwa jest dla niego ogromnie ważne, stąd priorytetem w tym zakresie będzie budowa chodników. Nowy sołtys chciałby również poprawić estetykę centrum Woli Zachariaszowskiej, które jest jej wizytówką. – W lasku w Woli można stworzyć park rozrywki, być może park linowy, który byłby naszą atrakcją turystyczną – planuje.
Lucyna Kwiecień (sołtys 1984-2015) – wieloletnia sołtys Woli Zachariaszowskiej, zaangażowana również w pracę na rzecz całej lokalnej społeczności gminy Zielonki – najpierw jako członek zarządu gminy, następnie gminna radna kilku kadencji. Lucyna Kwiecień funkcję sołtysa Woli Zachariaszowskiej sprawowała ponad 30 lat. Ponadto była członkiem Zarządu Gminy Zielonki w latach 1994–1998. Mandat radnej gminy Zielonki sprawowała przez trzy kadencje: w latach 1994–1998 pracując w Komisji Oświaty, Kultury, Służby Zdrowia i Sportu; w kadencji 2002–2006 była przewodniczącą Komisji Budżetowej, członkiem Komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju Gospodarczego oraz członkiem Komisji Inwentaryzacyjnej; a w kadencji 2006–2010 członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu.
– Sołtys Lucyna Kwiecień była osobą w pełni oddaną sprawom społecznym, konsekwentnie dążącą do celu. Wspierała wszystkie organizacje społeczne w naszej miejscowości: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną i orkiestrę „Wola”. Zawsze dbała o miejscowość i mieszkańców – wspomina Piotr Calik, radny gminy Zielonki.
– Lucyna Kwiecień była miłą, wrażliwą, cierpliwą osobą; otwarta na potrzeby innych chętnie pomagała ludziom. Nastawiona na współpracę, dzięki jej zaangażowaniu w latach 2011–2013 w budynku sołeckim w Woli Zachariaszowskiej organizowane były spotkania wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Zielonki. W ciągu tych lat dała się poznać jako osoba niezwykła i życzliwa – wspomina Lucyna Zielińska z GOPS w Zielonkach.
– Z Lucyną Kwiecień miałem przyjemność współpracować ponad dwadzieścia lat z jej 32-letniej szerokiej społecznej działalności w Woli Zachariaszowskiej i na forum gminy, gdy przez 12 lat była radną. Z bardzo owocnej działalności wspomnę jej zaangażowanie w budowę szkoły w Woli Zachariaszowskiej, ale też w Zielonkach i Bibicach oraz w reformę gminnej ochrony zdrowia, kiedy w latach 1994–1998 była członkiem Zarządu Gminy Zielonki. W latach 2002–2010 jako radna gminy, uczestniczyła w podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych w zakresie budowy wielu obiektów i realizacji dużych projektów wodno-kanalizacyjnych oraz rekreacyjno-sportowych. Pani Lucyno – bo tak się do niej często zwracałem – pozostaniesz w mojej dobrej pamięci – mówi Bogusław Król, wójt gminy Zielonki. (Opracowała MKF)
Zielonki
Anna Sieńko (od 20 października 2024 r.)
Władysław Orzechowski (7 lutego 2000 r. – 20 października 2024 r.)
Józef Sikora (23 września 1995 – 12 września 1999 r.)
1999: Pierwotnie na zebraniu wiejskim nie zebrała się wystarczająca liczba osób do wybrania nowego sołtysa. W dniu 12 września 1999 roku odbyło się kolejne zebranie wiejskie, jego wynik został unieważniony.
Marian Trela (1991 – 23 września 1995) – urodził się w Zielonkach w 1935 r. Swoje życie zawodowe związał z Przedsiębiorstwem Robót Dźwigowych i Elektroenergetycznych w Krakowie. Funkcję sołtysa Zielonek pełnił w latach 1991–1995. Zmarł 21 listopada 2023 r.