Skip to main content
Drukuj

dzien1

 

Śpiewanie, gra na skrzypcach, gimnastyka sportowa, warsztaty plastyczne, ruchowe – to i wiele innych ciekawych zajęć ma w swojej ofercie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Czy wiecie, że uczestniczy w nich tygodniowo ok. 600 osób? 7 września w hali sportowej w Zielonkach można było porozmawiać z instruktorami, uczestniczyć w warsztatach plastycznych, wokalnych, sportowych i zapisać się na poszczególne zajęcia. Zwieńczeniem imprezy było odsłonięcie muralu autorstwa Mikołaja Rejsa przygotowanego we współpracy z fundacją ARTica z okazji 40-lecia CKPiR.

Dzień Otwarty rozpoczął się muzycznie – od prezentacji zespołu Fermata. Chór działa już od 12 lat pod batutą Anny Roj; nagrywa płyty, koncertuje – śpiewając m.in. z takimi gwiazdami jak Mateusz Ziółko, Kuba Jurzyk czy Czesław Mozil. 11 i 13 września odbędą się przesłuchania do zespołu, szczegóły: tutaj. Jeśli nie do chóru to można się zapisać na warsztaty wokalne i emisję głosu do Anny Wołczańskiej. Z Wojciechem Karwatem można nauczyć się pięknie grać na keyboardzie, akordeonie, klarnecie i trąbce. Jego podopieczni zagrali podczas sobotniego koncertu, a występy nagrodzono gromkimi oklaskami. Do nauki gry na skrzypcach zachęcała Maria Banasik, która w tym roku debiutuje też z nową ofertą zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz 8-10 lat. Będzie to autorski program, który jest połączeniem teorii muzyków, muzykoterapeutów oraz pedagogów, głównie Batti Strauss, Pomelody, Carla Orffa. Program ma na celu rozwój muzyczny, intelektualny, fizyczny oraz emocjonalny dziecka. Nie zapomnieliśmy o miłośnikach tańca. Ci najmłodsi mogą zapisać się na zajęcia rytmiczne z elementami baletu oraz warsztaty taneczne, a starszych – już od tych nastoletnich – zapraszamy do gminnego zespołu ludowego Folklove. Miłośników farb, kredek i kreatywnych zajęć zachęcamy do udziału w trzech pracowniach plastycznych. Pierwsza z nich to Eco Art Zielonki jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 10 lat i jest zabawą formą, kolorem oraz fakturą. Dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, w tym np. kalkografię, kolaż czy frotaż. Druga propozycja to Pracownia Małej Formy. Są to zajęcia skierowane do dzieci powyżej 10 roku życia, w trakcie których dzieci poznają podstawy rysunku, grafiki, form przestrzennych i ceramikę. Obie te pracownie prowadzą Marta i Przemek Lasoniowie. Nowością w ofercie jest Pracownia Rysunku prowadzona przez artystę Piotra Bubaka. Podczas zajęć będą wprowadzane podstawowe terminy plastyczne i elementy wiedzy o sztuce. Wspomagany też będzie proces nauki i przygotowania się dzieci do egzaminów wstępnych do szkół gdzie jest egzamin praktyczny z rysunku lub jest wymagane przygotowanie teczki z własnymi pracami plastycznymi. W trakcie Dnia Otwartego można było wziąć udział w zajęciach rysunku, stworzyć zakładkę do książki wraz z pracownią Eco Art lub przygotować własny las w słoiku podczas zajęć rodzinnych, które organizowane są raz w miesiącu w soboty. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód przygotowany przez instruktorów prowadzących gimnastykę artystyczną i sportową z Krakowskiej Akademii Gimnastyki. Centrum Kultury swoją ofertę kieruje także do seniorów. Panie zaprezentowały podczas sobotniego spotkania pokazową lekcje gimnastyki, a Magdalena Lech zachęcała do udziału w Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz zajęciach Centrum Aktywnego Seniora. Rodziców wraz z niemowlętami i dziećmi do 3. roku życia zapraszamy na Gordonki czyli zajęcia umuzykalniające oraz Czytadełko, czyli twórcze zabawy dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat.
Na zakończenie w obecności  przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Mirosława Golanki, dyrektora CKPiR w Zielonkach Marka Płachty, Ligii Jaszczewskiej z fundacji ARTica oraz autora Mikołaja Rejsa odsłonięto mural, który zdobi ścianę hali sportowej przy ulicy J. Michalika 2A, budynku będącego siedzibą Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Mural powstał z okazji 40-lecia istnienia Centrum Kultury, a przedstawia trzy postacie – kobiecą, męską i dziecko, by ukazać szeroką ofertę kierowaną przez CKPiR w Zielonkach do wszystkich, bez względu na płeć i wiek. Więcej o powstaniu muralu można przeczytać: tutaj.
Z pełną ofertą zajęć Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach można zapoznać się: tutaj.
Fotorelacja: tu.
KB

dzien2

dzien3

dzien4

dzien5dzien6

dzien7

dzien8

dzien9

dzien10

dzien11

dzien12

Close Menu
Skip to content