Skip to main content
Drukuj

Marta Przybyła, Piotr Pątko i Zofia Kot nominowani w plebiscycie „Osobowość roku”.

Wydawnictwa zrzeszone w grupie Polska Press organizują w całym kraju plebiscyt „Osobowość roku”. W województwie małopolskim akcję koordynują  Gazeta Krakowska i Dziennik Polski wraz z serwisami: www.gazetakrakowska.pl i www.dziennikpolski24.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl. Nagrody są przyznawane w pierwszym etapie na poziomie miast i powiatów regionu (z wyjątkiem kategorii Nauka), następnie na szczeblu wojewódzkim, a na samym końcu na poziomie ogólnopolskim.

Głosowanie rozpoczęło się 9 maja i jest prowadzone w pięciu kategoriach: Nauka; Kultura; Działalność społeczna i charytatywna; Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. W pierwszej z wymienionych kategorii głosowanie prowadzone jest od razu w skali całego województwa.

Zachęcamy do wspierania kandydatów z gminy Zielonki:

  • Kultura:  Ryszard Cabała, pasjonat fotografii i podróży, Mariusz Zieliński, dyrektor Biblioteki Publicznej i kustosz Izby Regionalnej, Marta Przybyła dyrygent Chóru Psallite Deo;
  • Działalność społeczna i charytatywna: Piotr Pątko, prezes Fundacja Brama 1934, działacz społeczny oraz Zofia Kot, przewodnicząca Koła Seniora;
  • Polityka, samorządność i społeczność lokalna – Bogusław Król, były wójt gminy Zielonki, Krzysztof Olawski, sołtys sołectwa Osiedle Łokietka oraz Artur Nogieć sołtys sołectwa Garlica Duchowna.

Szczegółowe informacje dotyczące głosowania znajdują się na stronie internetowej Gazety Krakowskiej.

Skip to content