Skip to main content
Drukuj

W sobotni wieczór, 15 czerwca w Budynku Wielofunkcyjnym na Osiedlu Łokietka w Zielonkach odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów”. Został on przygotowany przez skład kameralny Zespołu Fermata, któremu towarzyszył zespół instrumentalny.

W programie znalazły się utwory z tekstami Jeremiego Przybory i muzyką Jerzego Wasowskiego – twórców programu rozrywkowego pt. „Kabaret Starszych Panów”, emitowanego w telewizji polskiej w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. W sali rozbrzmiały piosenki zarówno te znane, jak i te mniej popularne, wśród nich: „Rodzina”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Żegnaj kotku”, „Addio pomidory” oraz „Już czas na sen”.

Na scenie zaśpiewały: Małgorzata Łyczko, Karolina Sieńko, Monika Kusiba, Michalina Maniecka, Anna Buczek, Marta Świątek oraz Anna Roj, która jednocześnie czuwała nad przygotowaniem koncertu oraz zapewniła opiekę artystyczną. Konsultacji aktorskich udzielał natomiast Grzegorz Juras. Gościnnie wystąpił również Marcin Leszega. Na instrumentach zagrali: Klaudia Doniec – flet poprzeczny, Joanna Kurdziel – wiolonczela, Adam Zając – pianino i aranżacja muzyczna. Koncert poprowadził Sebastian Szydło. O oprawę multimedialną, światło i pomoc przy realizacji nagłośnienia zadbał sołtys sołectwa Osiedla Łokietka Krzysztof Olawski, a o właściwe nagłośnienie zadbał Adam Wadowski.

Publiczność, która szczelnie wypełniła salę, nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Na końcu wykonano pamiątkowe zdjęcie.

– Mimo upływu lat ten ponadczasowy repertuar nadal, jak w słowach piosenki „jest dobry na wszystko” – Mówiła Anna Roj. – Wzrusza, bawi i zachwyca. Z pewnością wrócimy jeszcze w przyszłości do tego repertuaru i wykonamy przed publicznością te piękne piosenki – podsumowała.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach przy współpracy z sołectwem Osiedla Łokietka.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wydarzenia.

Close Menu
Skip to content