Skip to main content
Drukuj

W pierwszą czerwcową niedzielę, poza rajdem rowerowym, miał miejsce piknik rodzinny w Zielonkach, na obiektach LKS Zieleńczanka. Piknik oficjalnie rozpoczął się o godzinie 16:00, choć był on niejako kontynuacją rajdu, który trwał od wczesnych godzin porannych.

Na samym początku na scenie wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Dyrektor przedszkola Kinga Dziedzic zapowiadała poszczególne grupy przedszkolne, które z radością przygotowywały się do występu wraz ze swoimi wychowawcami. – Znam panią dyrektor, ponieważ mój syn chodzi do tego przedszkola – mówi Szymon Krzysiak. – Jest bardzo pozytywna, robi z dziećmi świetną robotę. Ma fantastyczne podejście i dużo dobrych pomysłów, jako rodzice chętnie angażujemy się w różne przedsięwzięcia w przedszkolu.

Następnie na scenie pojawiła się „Mini Fermata”, którą kieruje Anna Roj. Dzieci wykonały kilka utworów zarówno chóralnie, jak i solowo. – Najmłodsi uczestnicy zajęć muzycznych w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, mogą rozwijać swoje talenty i nabrać obycia scenicznego – mówi Anna Roj – specjalista ds. emisji głosu w CKPiR w Zielonkach. – Dzieci cały rok chodzą na próby i ćwiczą. Bardzo cieszy, że dzieciom się chce, i widać tego efekty.

Po występie dzieci odebrały dyplomy za całoroczne zaangażowanie w pracę zespołu. Najmłodszy stażem członek zespołu jest w nim zaledwie od kilku tygodni.

Kolejnym zespołem na scenie był Folklove oraz Czerwone Korale. Pierwszy występ to polonez – polski taniec narodowy, który oczarował wszystkich obecnych na festynie. Drugie na scenie pojawiły się dzieci z utworem “Na krakowskim rynku”, podczas którego pośród gości wędrował wesoły lajkonik, uderzając symbolicznie w głowę na szczęście wszystkich biesiadników – nawiązując w ten sposób do krakowskiego zwyczaju. Dalej zaprezentowano kujawiaka z oberkiem (w strojach łowickich), polkę “Zalotka” (w strojach warszawskich). Na koniec występu zaprezentowano Suite lubleską, która wzbudziła zachwyt wśród publiczności.

Po występach folklorystycznych na scenie wystąpiła Maja Sum. Maja Sum przez 10 lat występowała w zespole Fermata. Kształciła się w zakresie wokalu i tworzy własną muzykę. W ciągu ostatnich miesięcy powstały jej dwa autorskie numery „Do nieznajomego” oraz „Odpuszczam”. Maja działa aktywnie w social mediach. – Bardzo cieszę się, że miałam okazje wystąpić na scenie po dłuższej przerwie – mówiła Maja. – Zawsze towarzyszą temu niesamowite emocje. W doborze repertuaru kierowałam się przede wszystkim utworami, których tekst ma dla mnie istotne znaczenie.

Bezpośrednio po występie Mai furorę wśród najmłodszych uczestników festynu zrobił Festiwal Kolorów, podczas której wszyscy chętni obsypywali się kolorowymi proszkami, mając przy tym wielką zabawę.

Na koniec wystąpił zespół K.RAMBOL – młody krakowski skład, prezentując muzykę w brzmieniu polskiego rock. Przy jego dźwiękach bawiono się do późnych godzin wieczornych.

W trakcie pikniku rozegrano mecze siatkówki oraz piłki nożnej. W punkcie informacyjnym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach rozdawał ulotki i odpowiadał na zadawane pytania. W ramach warsztatów, dzieci i młodzież malowały kamenie, które będą podczas nadchodzących wakacji wędrować po całym świecie. Za nadesłanie zdjęć do CKPiR z pomalowanym kamieniem w roli głównej przewidziano nagrody. Goście mogli zjeść pyszne jedzenie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się lody i dmuchane atrakcje. Młodzież chętnie próbowała również swoich sił w chodzeniu na szczudłach lub grach sensorycznych. Zabawy trwały do późnych godzin wieczornych.

MS

Na zdjęciach przedstawiono występny i gości obecnych na pikniku.

Close Menu
Skip to content