Skip to main content
Aktualności

Perły powiatu z gminy Zielonki

Print Friendly, PDF & Email

26 stycznia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbył się koncert „Perły Powiatu” organizowany przez Starostwo Powiatu Krakowskiego. Kolejna, bo już czwarta edycja koncertu zatytułowana była „ Zatrzymać tę chwilę…”. Młodzi wokaliści zmierzyli się z repertuarem Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, twórców niezapomnianego Kabaretu Starszych Panów. W gronie 30 wykonawców wybranych podczas listopadowych przesłuchań znaleźli się Agnieszka Łachowska, Filip Major oraz Norbert Kociarz, reprezentujący gminę Zielonki. Już niedługo rozpocznie się plebiscyt internetowy, podczas którego na stronie http://itv.powiat.krakow.pl, będzie można oddac głos na ulubionego wykonawcę, a już można obejrzeć relację filmową.

Sami o sobie mówią tak:
Agnieszka Łachowska, mieszkanka Bibic, uczennica III klasy gimnazjum w Bibicach, laureatka wielu konkursów i przeglądów muzycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, w koncercie „Perły Powiatu” wykonała piosenkę „Ja pana w podróż zabiorę”: – Jestem osobą miłą i konsekwentną w działaniach. W wolnych chwilach lubię pływać i czytać książki ale moją największą pasją jest śpiewanie. Śpiewam od zawsze, bo śpiew towarzyszy mi odkąd pamiętam. Od kilku lat uczęszczam na zajęcia wokalne w Centrum Kultury w Zielonkach. Lubię występować przed publicznością. Swoją dalszą przyszłość wiąże z muzyką i śpiewem.
Filip Major, mieszkaniec Owczar, uczeń I klasy gimnazjum w Zielonkach. Przygodę ze śpiewem rozpoczął całkiem niedawno. Tak naprawdę, jego talent wokalny odkryty został przez przypadek. Filip znany był przede wszystkim jako znakomity gitarzysta. Od 2 lat z zapałem rozwija swoje umiejętności na zajęciach prowadzonych przez Karola Gołucha w CKPiR, a od niedawna można go posłuchać podczas koncertów zespołu „Fermata”. Gdyby miał taką możliwość nie rozstawałby się z gitarą ani na chwilę. W koncercie wykonał piosenkę „Ballada z trupem. – Moja prawdziwa przygoda z muzyką rozpoczęła się, kiedy w wieku 8 lat zacząłem uczyć się gry na fortepianie. 3 lata później zacząłem uczęszczać na lekcje gry na gitarze. Moim pierwszym sukcesem muzycznym było drugie miejsce w Konkursie Piosenki Polskiej. Zaśpiewałem wtedy piosenkę „Będziesz moja panią” Marka Grechuty. Interesuje się również sportem. Gram w tenisa  i w piłkę nożną.
Norbert Kociarz, mieszkaniec Owczar, uczeń I klasy gimnazjum w Zielonkach. Wesoły, uśmiechnięty, śpiewa w zespole „Fermata” od kilku lat. W koncercie zaśpiewał w duecie z Ireneuszem Musiałem z Mogilan piosenkę „Tanie dranie”. W kilku zdaniach tak opisuje samego siebie: – W zasadzie jestem jak inni chłopcy w moim wieku, lubię sport szczególnie piłkę nożną, chętnie spędzam czas grając w gry komputerowe zwłaszcza te strategiczne no i mam słabość do pięknych dziewczyn. Jest jednak coś co mnie wyróżnia i myślę, że śmiało mogę to napisać: mam bzika na punkcie muzyki. Śpiewam, gram na pianinie, należę do zespołu „Fermata”, do chóru szkolnego, do grupy kolędniczej „HERODY”. Muzyka towarzyszy mi przez cały czas, więc jeśli kiedyś spotkacie na ulicy uśmiechniętego i śpiewającego pod nosem człowieka to całkiem możliwe, że to będę właśnie ja!
Anna Roj, opiekun artystyczny wykonawców w ramach CKPiR w Zielonkach

Skip to content